Wibroterapia z punktu widzenia RAM Vitberg+

[REKLAMA]

Medycyna jest dziś na tyle rozwinięta, że wszelkie patologie, niedomagania, bóle i inne dolegliwości będące wynikiem wieku czy urazów mechanicznych wyeliminować jest o wiele prościej, aniżeli miało to miejsce dawniej. Jedną z metod rehabilitacji jest tzw. wibroterapia, o której więcej przeczytać można pod linkiem www.wibroterapia.com. Przyjrzymy się jej na podstawie produktu RAM Vitberg+. Sprzęt ten będzie przez nas testowany, a więc jego recenzja pojawi się wkrótce. W ramach wstępu warto go pokrótce przedstawić.

Czym jest wibroterapia?

Wibroterapia to w zasadzie masaż wibracyjny, który polega na oddziaływaniu na ciało drganiami mechanicznymi. Przy odpowiednio dobranych parametrach uzyskać można dzięki temu efekt leczniczy, relaksacyjny oraz treningowy. Dawniej takie działania uzyskiwało się dzięki masażowi manualnemu, następnie przy hydromasażu, a obecnie z wykorzystaniem do tego urządzeń elektromechanicznych, które są zdecydowanie najefektywniejsze. Tutaj dochodzimy do urządzenia RAM Vitberg+. Co charakteryzuje ten produkt i jakie korzyści niesie w sobie jego zastosowanie?

RAM Vitberg+ – praktyczny i modułowy

Zabiegi wibroterapii przy wykorzystaniu do tego urządzenia RAM Vitberg+ wykonywać można na wiele sposobów, m.in. w pozycji siedzącej, półleżącej lub leżącej. Po części dlatego, że jest to produkt modułowy. Jest to o tyle istotne, że korzystając z RAM Vitberg+ wykorzystać można Moduł Bazowy, jak i jego poszczególne komponenty. W przypadku RAM Vitberg+ zakres wibroterapii jest bardzo szeroki, a dostępne moduły to:

* nogi — aktywny moduł do eliminowania bólu i obrzęków kończyn dolnych
* kolana — aktywny moduł terapeutyczny do wibroterapii dołów podkolanowych oraz całych nóg jednocześnie
* szyja — aktywny moduł do neurorehabilitacji pleców, który poprawia krążenia obwodowe
* zagłówek Szyja, ułatwiający przeprowadzenie zabiegów
* biodra — aktywny moduł przeznaczony do walki z bólem w okolicach bioder
* metabolizm — aktywny moduł przyspieszający procesy regeneracyjne, wzmacniający naturalne funkcje fizyczne i pobudzający przemianę materii
* zagłówek + nieaktywny moduł do utrzymywania odpowiedniej pozycji podczas zabiegów

Komu zalecane jest urządzenie RAM Vitberg+?

Urządzenia RAM Vitberg+ nie należy traktować jako sprzętu, który w każdej sytuacji będzie odpowiadał treningowi właściwemu. W wielu sytuacjach wykonana z jego wykorzystaniem wibroterapia ma jednak bardzo zbliżone odczyny ogólne i miejscowe do aktywności fizycznej. Zabiegi takie przyczyniają się między innymi do bardziej optymalnego przepływu i dotlenienia krwi, wzrostu mikrokrążenia, jak i przepływu płynów w tkankach miękkich.

Wibroterapia przy wykorzystaniu urządzenia RAM Vitberg+ w wielu przypadkach może więc zastąpić trening, jak ma to miejsce na przykład u seniorów czy przy osobach z różnymi dysfunkcjami ruchu. Wśród sportowców może to być natomiast doskonałe uzupełnienie treningu właściwego, nie zapominając o tym, że RAM Vitberg+ to również sprzęt rehabilitacyjny i regeneracyjny. Zresztą najlepiej świadczą o tym zdania ekspertów, w tym przypadku zawodowych sportowców. Jedną z osób, która ma pozytywne doświadczenia z tym urządzeniem, jest mistrz świata w kickboxingu, Łukasz Pławecki.

Widać w związku z tym wyraźnie, że RAM Vitberg+ to urządzenie skuteczne i funkcjonalne, które ma wiele zastosowań. Jeśli dodamy do tego fakt, że jest to produkt w 97% polski objęty 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym, warto przyjrzeć mu się bliżej. Więcej informacji o produkcie uzyskać można pod likiem www.vitberg.com.

2 thoughts on “Wibroterapia z punktu widzenia RAM Vitberg+”

  1. Brzmi ciekawie – takie połączenie przyjemnego z pożytecznym. I co ważne można korzystać w zaciszu własnego domu, w najbardziej odpowiednim czasie czytając przy tym książkę czy oglądając telewizję. Z chęcią sprawdzilabym dzialanie tego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *