Jaki stół rehabilitacyjny do masażu wybrać? Podpowiadamy!

[REKLAMA]

Zwykłe łóżko, a nawet łóżko szpitale nie jest najlepszym miejscem do wykonywania masażu lub ćwiczeń. Są one miękkie, niskie i łatwe do zabrudzenia. Miejsce do wykonywania zabiegu powinno zwiększać jego skuteczność. Dobrze, aby było wygodne dla pacjenta oraz personelu. Utrzymanie miejsca w czystości nie powinno nastręczać problemów. Spełnienie tych wymagań gwarantuje sprzęt, którego konstrukcja została zoptymalizowana pod kątem zastosowań. Należą do nich stoły rehabilitacyjne do masażu.

Stoły stałe do masażu

Są one przeznaczone do ustawienia w gabinetach. Zasadniczymi kryteriami branymi pod uwagę przy ich budowie są funkcjonalność i wygoda. Stoły pokryte są materiałem odpornym na zaplamienie olejkami używanymi do masażu. Powierzchnia jego jest również odporna na działanie środków dezynfekujących, promieni UV.

Stoły pod obiciem mają cienką warstwę miękkiego materiału. Powoduje on, że leżenie na stole przez godzinę lub dłużej nie jest męczące. Zasadnicza konstrukcja wykonana jest z twardego materiału, najczęściej drewna lub stali. Gdy zachodzi potrzeba wykonania ćwiczenia z oparciem pleców lub dociśnięcia pacjenta podczas masażu – stół sprawdzi się doskonale.

Stoły stałe do masażu mogą być wyposażone w półeczki na akcesoria. Dzięki temu olejki, ręczniki, podkłady jednorazowe będą zawsze pod ręką. Takie małe rzeczy znacznie usprawniają pracę i umożliwiają efektywne wykorzystanie jej czasu.

Alternatywą są stoły przenośne. Są one przydatne, gdy trzeba udać się do pacjenta, który się nie porusza. Niestety ich konstrukcja zoptymalizowana jest pod kątem wagi i pozbawiona szeregu funkcjonalności.

Regulacja wysokości

Podczas zabiegu istotne jest, aby pacjentowi było łatwo wejść i zejść ze stołu a personelowi pracować. Konieczna jest więc regulacja wysokości stołu. Na rynku spotykane są zarówno stoły rehabilitacyjne z elektryczną regulacją wysokości – https://innow.pl/kategoria-produktu/stoly-rehabilitacyjne/stoly-z-elektryczna-regulacja-wysokosci/, jak i stoły z regulacją mechaniczną skokową.

Najwygodniejsza jest regulacja elektryczna i płynna. Wybierając model warto pamiętać o tym, że solidny sprzęt będzie dobrze świadczył o placówce, która go używa. Masażyści i rehabilitanci pracują fizycznie. Cenić sobie będą to, że siłę swoich mięśni mogą przeznaczyć na poprawę zdrowia pacjentów, a nie trwonić na regulowanie sprzętu.

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli stołów. Dokonując wyboru warto je porównać ze sobą. W tym cel dobrze jest odwiedzić stronę internetową producenta mebli medycznych Innow.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *