Licówki jako przełomowe osiągnięcie stomatologii estetycznej

[REKLAMA]

Współczesna stomatologia, tak jak inne dziedziny medycyny, rozwija się w zawrotnym tempie. Powstaje wiele rewolucyjnych rozwiązań. W dzisiejszych czasach nie chodzi już tylko o skuteczne leczenie wad zgryzu i chorób zębów, ale też o sam wygląd naszego uzębienia. Dlatego coraz więcej pracy mają gabinety stomatologii estetycznej, których dotychczasowe osiągnięcia są doprawdy imponujące. Warte uwagi są choćby nowoczesne licówki.

Czym są licówki CEREC?

Licówki te są wykonywane przy wykorzystaniu zaawansowanej technologii CEREC, która pozwala na szybkie i precyzyjne tworzenie różnych elementów sztucznego zęba m.in.: koron i mostów. Praca systemu została szczegółowo przetestowana w licznych badaniach klinicznych i jednoznacznie stwierdzono, że metoda zapewnia materiał najwyższej klasy; niezwykle trwały i całkowicie bezpieczny. Stosowanie systemu pozwala na znaczne zaoszczędzenie czasu i jest niespotykanie wygodne, ponieważ brakujące części zęba odbudowuje się w trakcie jednej wizyty u stomatologa.

Licówki są bardzo cienkimi płatkami porcelany (ich grubość wynosi zaledwie 0,8-1 mm), mocowanymi na wargowej i policzkowej stronie zębów. Ich założenie zazwyczaj łączy się z preparacją, czyli szlifowaniem, aby optymalnie wyrównać objętość danego zęba i nie dopuścić do jego wystawania z łuku. Licówki stosuje się przeważnie po to, żeby pokryć przednie powierzchnie zębów i dzięki temu wyrównać je, optymalnie ukształtować i wyraźnie wybielić – tłumaczy ekspert z warszawskiej kliniki stomatologicznej Smile Design Clinic.

Wskazania

Licówki CEREC to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którym zależy na posiadaniu estetycznego uśmiechu. Szczególnie poleca się ich założenie w przypadku:

  • odbudowy części utraconego zęba i wypełnienia ubytków,
  • zamknięcia przerwy między zębami,
  • korekty kształtu zębów i regulacji położenia zęba w łuku,
  • przebarwień korony zęba,
  • wcześniejszego niezadowalającego wypełnienia zębów przednich.

Przeciwwskazania

Zakładanie licówek, jak inny każdy zabieg, ma niestety kilka ograniczeń, które uniemożliwiają jego przeprowadzenie. Procedury nie wykonuje się, gdy:

  • występują nieprawidłowości zgryzu, które nadmiernie obciążałyby licówki lub je uszkadzały,
  • mamy skłonność do złych nawyków, np. do obgryzania paznokci lub długopisów,
  • cierpimy na nieleczony bruksizm, czyli na patologiczne zgrzytanie zębami,
  • niewłaściwie dbamy o higienę jamy ustnej,
  • mamy zbyt krótkie zęby, aby licówka zdołała się na nich utrzymać.

Przystąpienie do kuracji wymaga konsultacji ze specjalistą. Decyduje się wtedy o zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu i planuje przebieg procedury. Przed założeniem licówek często należy wykonać zabiegi poprzedzające, do których zalicza się: wyleczenie wszelkich ubytków próchnicowych oraz usunięcie kamienia nazębnego. Niektórym pacjentom, zaleca się dodatkowe wybielenie zębów, mające potem zapewnić pożądany odcień bieli.

Efekty, które gwarantują licówki są wprost niesamowite. Zęby, przy ich minimalnej ingerencji w tkanki twarde, odzyskują swój naturalny wygląd, są zdecydowanie mocniejsze i widocznie wybielone. Dzięki licówkom w systemie CEREC, korygowanie estetyki zębów wkroczyło na całkiem nowy poziom. Bez wątpienia, to wynalazek na miarę XXI wieku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *