„Misja Wyprawka”

[REKLAMA]

Już niebawem w rodzinie pojawi się „nowy człowiek”. W takim razie wypadałoby należycie go powitać i przygotować na życie w społeczeństwie. Czeka go wiele przygód, a w przyszłości i wyzwań. Jednak na razie maluch powinien skupić się na tym, aby rosnąć jak na drożdżach w zdrowiu i szczęściu wśród bliskich. Pomoże mu w tym wyprawka dla noworodka.

Czasu jest niewiele – 9 miesięcy upłynie w mgnieniu oka. Młodzi rodzice muszą więc tak rozplanować kompletowanie wyprawki, aby sprawiała im jak najwięcej przyjemności, a nie stresu i nieprzyjemności. Bo kto chciałby chodzić po sklepach ze skurczami i dolegliwościami spowodowanymi zbliżającym się porodem.

Kompletowanie wyprawki dla noworodka to największa frajda dla młodej pary, która spodziewa się dziecka. Te wszystkie kolorowe ubranka, akcesoria i gadżety dla niemowlaków. Od czego zacząć?

Pierwsze kroki

Wszyscy doskonale wiemy, że wyprawka dla niemowlaka to taki posag, przygotowywany przez rodziców dla dziecka. Często do uzupełniania wyprawki dorzucają się dziadkowie, wujkowie i ciocie, a nawet znajomi. Wszyscy ci, którzy z niecierpliwością oczekują przyjścia na świat maluszka.

Na wyprawkę składają się produkty do pielęgnacji, karmienia oraz przewijania. Jednak rodzice najwięcej czasu poświęcają na skompletowanie ubranek oraz innych dodatków, które są niezbędne do opieki nad małym dzieckiem. Aby o niczym nie zapomnieć, warto wykonać listę zakupów i wykreślać rzeczy już zakupione.

Kiedy wszystkie niezbędne produkty – takie, jak: przewijak, wózek, wanienka, ubranka i tak dalej – pojawią się już w wyprawce, można uznać misję za zakończoną. Ale czy na pewno? Niektóre akcesoria są na tyle przydatne, że mogą służyć dziecku jeszcze przez wiele lat od narodzin. Warto więc uwzględnić je podczas kompletowania wyprawki dla noworodka. Mowa tu między innymi o takich akcesoriach, jak:

  • waga
  • pojemniki na pokarm
  • nebulizator siateczkowy
  • termometr
  • niania elektroniczna
  • monitor oddechu
  • zbiornik na pieluchy
  • smoczek

Skompletowanie wyprawki dla dziecka jest niezwykle czasochłonne. Trzeba również wziąć pod uwagę to, że maluch może przyjść na świat wcześniej. Najlepszym okresem na rozpoczęcie „misji wyprawki” jest trzeci trymestr ciąży. Kiedy rodzice znają już płeć dziecka, jest im o wiele łatwiej dokonywać różnych wyborów, zwłaszcza w przypadku ubranek.

Wdech i wydech

Wyprawka powinna być gotowa mniej więcej do 36. tygodnia ciąży. Jednak – tak jak już wcześniej wspomniano – maluszek może zechcieć przyjść na świat wcześniej, dlatego nie należy zwlekać do ostatniej chwili.

Dla każdego rodzica to właśnie zdrowie dziecka jest najważniejsze. Wcześniej wymieniono akcesoria, które prawdopodobnie będą towarzyszyć maluchowi przez długie lata. Jednym ze wspominanych akcesoriów był nebulizator. Urządzenie niezwykle przydatne, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Sprawdza się w przypadku, gdy dziecko ma problemy z oddechem podczas snu oraz kiedy łapie pierwsze oznaki przeziębienia (więcej o nebulizatorach siateczkowych na www.healthin.com).

Nebulizator w połączeniu z monitorem oddechu oraz nianią elektryczną sprawi, że rodzice będą mogli spać spokojnie. Zupełnie tak, jak niemowlak. Dlatego przy kompletowaniu wyprawki dla noworodka zwracajmy uwagę nie tylko na ubranka i produkty do pielęgnacji, ale również na urządzenia specjalistyczne. Dzięki nim opieka nad dzieckiem stanie się o wiele prostsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *