W jaki sposób woda jonizowana pomaga w leczeniu cukrzycy?

[REKLAMA]

Nie ma przyjemnych chorób. Każda z nich uprzykrza życie, dlatego staramy się wyleczyć schorzenia, na które cierpimy – lub chociaż ograniczyć negatywne skutki, które powoduje. Cukrzyca jest jedną z przypadłości, która może mocno zakłócić codzienne funkcjonowanie. A pomóc może woda jonizowana.

Czym jest woda jonizowana?

Wodę jonizowaną otrzymujemy ze zwykłej wody, dzięki wykorzystaniu specjalnych urządzeń, zwanych jonizatorami – mówi nasz rozmówca z firmy Global Water. Dzielą one cząsteczki wody na części – z lekkimi ujemnymi ładunkami elektrycznymi oraz z lekkimi ładunkami dodatnimi. Woda zjonizowana ma odpowiednie PH i niezaprzeczalnie pozytywny wpływ na organizm człowieka, którego równowaga jest zachwiana głównie przez naruszoną gospodarkę kwasowo-zasadową.

Woda jonizowana a cukrzyca

Chorobą, na którą cierpi duża część społeczeństwa, jest cukrzyca. W jej leczeniu woda jonizowana odgrywa niebagatelną rolę, ponieważ wpływa na odpowiednie funkcjonowanie trzustki. Trzustka wytwarza zasadowe płyny, a kiedy organizm jest zakwaszony, nie może działać prawidłowo. Nagromadzone wokół niej kwaśne pozostałości sprawiają, że trzustka musi je zwalczać, wykorzystując wszystkie jony wapnia niezbędne do produkcji zasadowych płynów. Przed niedobór wapnia zmniejsza się też wydzielanie insuliny, a glukoza z większą trudnością przedostaje się do komórek. Przez to przedostaje się do krwioobiegu i wiąże się z hemoglobiną.

Jak jeszcze pomagać sobie w walce z cukrzycą?

Walka z cukrzycą nie jest łatwa, ale dzięki wodzie jonizowanej uwierzymy, że życie z nią wcale nie musi być takie trudne. Warto do tego jeszcze zadbać o bardziej aktywny tryb życia i prowadzić zdrową dietę. Dzięki temu zatroszczymy się o cały nasz organizm, funkcjonując o wiele zdrowiej i mając dużo więcej energii do codziennego działania.

1 thoughts on “W jaki sposób woda jonizowana pomaga w leczeniu cukrzycy?”

  1. System filtracyjny został zaprojektowany, aby dostarczać bezpieczną do spożycia wodę prosto z kranu jonizatora.
    Jonizatory posiadają dwa wkłady filtrujące i łącznie 16 stopni filtracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *