Oczyszczacze powietrza – jak wybrać najlepszy dla siebie?

[REKLAMA]

Astma, szereg chorób sercowych, bezpłodność, choroby płuc. U dzieci w łonie matki – ryzyko wcześniactwa, problemy z odpornością, słabszy rozwój intelektualny. To tylko niektóre z szeregu powikłań, jakie niesie za sobą permanentne wdychanie zanieczyszczonego powietrza. Brzmi strasznie? Owszem. Nie na wszystko mamy realny wpływ, jednak na to, jakie powietrze wdychamy w naszym domu – już tak. Za sprawą oczyszczaczy powietrza można znacznie polepszyć jego jakość. Dowiedz się, jak to możliwe!

Kiedy należy zainwestować w oczyszczacz?

Dobry oczyszczacz powietrza jest tak naprawdę niezbędnym akcesorium i sprzymierzeńcem każdego alergika oraz osób cierpiących na choroby układu oddechowego (np.astma) i krążenia. Również małe dzieci, kobiety w ciąży i osoby starsze powinny oddychać oczyszczonym powietrzem.

Jeśli mieszkasz w dużej aglomeracji lub na mocno uprzemysłowionym terenie, zakup oczyszczacza powietrza jest jak najbardziej wskazany i uzasadniony. Również, gdy spędzasz w domu bardzo dużą ilość czasu (np. pracujesz zdalnie), od razu odczujesz skutki lepszej jakości powietrza, którym oddychasz. Zmniejszą się Twoje problemy z sennością, koncentracją, a skutki ewentualnych alergii będą mniej dotkliwe.

Dobry oczyszczacz powietrza – co to właściwie oznacza?

Wybór i dostępność urządzeń na rynku jest naprawdę duży. Właściwie każdy będzie w stanie dopasować właściwy oczyszczacz dla siebie i swojej rodziny. Na co jednak szczególnie zwrócić uwagę przy jego zakupie?

generowanie hałasu. Dobry oczyszczacz powietrza powinien działać niejako w tle, nie utrudniając życia domownikom. Przed zakupem sprawdź, ile decybeli ma urządzenie, które Cię interesuje. Najlepiej, żeby nie przekraczało 40 dB.,

filtry powietrza. Najbardziej zaawansowane oczyszczacze (np. dla alergików) mają często trzy rodzaje filtrów: wstępny (zbiera największe zanieczyszczenia), węglowy (pochłania zapachy i gazy), HEPA (zatrzymuje najmniejsze nanocząsteczki zanieczyszczeń). Zwróć też uwagę na to, jakie są okresy wymiany filtrów, zalecane przez producenta,

duża wydajność. Przed planowanym zakupem zmierz powierzchnię, która będzie poddawana oczyszczaniu powietrza. Na każde 10 m² minimalna wartość CADR powinna wynosić 80 m³/h,

jonizacja. Pomoże przywrócić równowagę jonową, usunąć zanieczyszczenia i przykre zapachy. Skutecznie wpływa na usuwanie roztoczy, grzybów i pleśni.

Właściwie dobrane urządzenie może zmienić jakość powietrza, i jednocześnie Twojego życia, na lepsze. Dodatkowo odpowiednie eksploatowanie i regularna wymiana filtrów w oczyszczaczu zapewnią prawidłowe funkcjonowanie Twojego urządzenia przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *