Komu wózki inwalidzkie każdego dnia ułatwiają życie?

[REKLAMA]

Dzięki wózkom inwalidzkim osoby ograniczone ruchowo mają szansę swobodnie się przemieszczać z miejsca na miejsce. Aktywne uczestnictwo w życiu codziennym jest niezwykle istotne dla zachowania komfortu psychicznego. Dlatego każdy, kto wymaga wsparcia w postaci wózka inwalidzkiego, powinien z niego korzystać. Przydają się one zarówno w domu, jak i na zewnątrz, nie mówiąc już o placówkach medycznych i ośrodkach rehabilitacyjnych. Ze względu na różnorodność, można dopasować konkretny model do potrzeb każdego użytkownika. Sklepy medyczne oferują wózki ręczne, elektryczne, specjalne, a także skutery.

Na co zwrócić uwagę wybierając wózek inwalidzki?

Stojąc przed wyborem tego akcesorium, niezwykle ważne jest dopasowanie go do konkretnych potrzeb pacjenta. Są jednak takie rzeczy, które powinny stać na wysokim poziomie w przypadku każdego modelu. Są to:

– bardzo dobra zwrotność,

– wygodne siedzisko z możliwością regulacji, wykonane z oddychających materiałów,

– mocna i lekka konstrukcja,

– wytrzymałość mechaniczna i odporność na czynniki atmosferyczne,

– solidne koła, mogące poruszać się po każdej powierzchni,

– certyfikat i atesty dopuszczające do użytkowania.

Wybierając wózek inwalidzki warto zastanowić się nad modelem kompaktowym. Można go bowiem łatwo złożyć i przewieźć w bagażniku samochodu.

Specjalne potrzeby osób korzystających z wózków inwalidzkich

Ze względu na to, że każdy poruszający się na wózku cierpi na innego rodzaju dolegliwości, sklepy medyczne oferują modele o wyjątkowych funkcjonalnościach. Są to m.in. wózki zapewniające stabilizację pleców oraz głowy. Można w nich zdemontować poszczególne elementy: podłokietniki, zagłówek lub tylną część oparcia. Z łatwością znajdziesz wersje przeznaczone dla dzieci. W Tanim Sklepie Medycznym możesz też nabyć wózek inwalidzki z wyjmowanym siedziskiem i pojemnikiem toaletowym oraz modele dla aktywnych. Dla osób o ponadprzeciętnej wadze przygotowano wózki ze stopów lekkich.

Większa mobilność dzięki elektrycznym wózkom inwalidzkim

Skutery elektryczne i wózki inwalidzkie z wbudowanym akumulatorem pozwalają na wygodne przemieszczanie się osobom cierpiącym na dysfunkcje motoryczne. Zaopatrując się w jeden z dostępnych modeli oferowanych przez Tani Sklep Medyczny, masz pewność bezpieczeństwa i najwyższej jakości. Prowadzenie tego pojazdu nie sprawia trudności, a sunie on gładko po każdej powierzchni. Warto wybrać model z obracanym i przesuwanym fotelem, przeciw-wywrotnymi kołami oraz dodatkowym wyposażeniem: wygodnym koszykiem. Zwróć także uwagę na jasność oświetlenia i lusterka, które zapewnią odpowiednią widoczność każdemu użytkownikowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *