Orbitrek, czyli uniwersalny sprzęt do ćwiczeń

[REKLAMA]

Nie jest tajemnicą, że wielu Polaków zmaga się dziś z nadwagą. Powodem tego jest nie tylko niezdrowa dieta, ale również i brak aktywności fizycznej. W przypadku tego drugiego czynnika wielu szuka wymówki i zauważa, że nie ma jak ćwiczyć, zwalając winę na pracę czy inne zajęcia. Jest to dość prymitywne, ponieważ równie efektywnie co na siłowniach czy na salach fitness ćwiczyć można we własnym domu. Oczywiście warto wówczas zainwestować w jakiś sprzęt. Dobrym wyborem będzie orbitrek.

Czym jest orbitrek?

Najprościej rzecz ujmując orbitrek to urządzenie przeznaczone do treningu wielu partii ciała, dzięki czemu gubienie zbędnych kilogramów jest szybsze i efektywniejsze. Specjaliści orbitreki określają mianem sprzętu przeznaczonego do treningu eliptycznego. Możemy go rozumieć jako połączenie w jednym urządzeniu bieżni, steppera oraz rowerka treningowego.

Rodzaje orbitreków

Szukając optymalnego orbitreka, w pierwszej kolejności uwagę zwrócić należy na jego rodzaj. Tak oto wyróżniamy tu orbitreki mechaniczne, mechaniczne oraz elektromagnetyczne.

* orbitreki mechaniczne

Najprostszym tego typu urządzeniem jest orbitrek mechaniczny, w którym to obciążenie generowane przez taki sprzęt, jest ściśle związane z pracą hamulca. To właśnie hamulec wytwarza tutaj tarcie utrudniające rozpędzenie koła. Pozycję hamulca dostosować można przy pomocy specjalnego pokrętła. Dzięki temu ustawić można w nich różną intensywność. Dodajmy, że największą zaletą takich orbitreków jest ich niższa cena. Niestety w porównaniu z dwoma kolejnymi nie są one tak solidne.

* orbitreki magnetyczne

Orbitrek magnetyczny nie ma natomiast hamulca, ale specjalne magnesy, które generują stawiające opór pole magnetyczne. Dzięki temu są one cichsze i trwalsze. Również i w tym przypadku istnieje możliwość ustawienie intensywności w zależności od potrzeb i celu treningu.

Doskonałym przykładem takiego urządzenia jest orbitrek magnetyczny H9244 HMS. Produkt ten wyposażono m.in. w 8-stopniowe pokrętło do ustawiania intensywności. Pozwala on poprawić i utrzymać dobrą kondycję oraz wysmuklić sylwetkę pozbywając się nadmiaru kilogramów.

* orbitreki elektromagnetyczne

Najbardziej zaawansowane są natomiast orbitreki elektromagnetyczne, które jak sama nazwa wskazuje, działają na bazie pola elektromagnetycznego. Poziomem obciążenia steruje się tu, wykorzystując do tego komputer. Co istotne orbitrek elektromagnetyczny ma szeroki zakres programów treningowych.

Oczekiwania najbardziej wymagających spełni orbitrek H1833i HMS. Sprzęt ten ma aż 18 różnych programów treningowych, a także wiele przydatnych funkcji. Sprawdzić można czas ćwiczenia, przebyty dystans, spalone kalorie, puls, moc, szybkość czy prędkość obrotową.

Który w związku z tym orbitrek wybrać, aby mieć pewność dobrze zainwestowanych środków? To już sprawa indywidualna. Wiele zależy tu od możliwości finansowych klienta oraz zaawansowania w treningu. Bardziej zaawansowani powinni postawić na orbitrek elektromagnetyczny, mniej wymagający na mechaniczny lub magnetyczny.

Skoro wiecie już, jak wybrać orbitrek, głęboko wierzymy, że znajdziecie dla nich miejsce w swoich mieszkaniach. Wszak pamiętać trzeba tutaj, że efektywny i regularny trening to nie tylko smukła i wysportowana sylwetka, której inni będą nam zazdrościć. To również dobra kondycja fizyczna czy w końcu korzystny wpływ na zdrowie. Na tym natomiast zależeć powinno nam najbardziej.

1 thoughts on “Orbitrek, czyli uniwersalny sprzęt do ćwiczeń”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *