Podstawowe usługi w centrum medycznym

[REKLAMA]

Każde centrum medyczne powinno oferować kompleksowe usługi z zakresu chirurgii naczyniowej, flebologii, limfologii i badań endoskopowych. Zgromadzony w placówce zespół specjalistów zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką schorzeń związanych z powyższymi dziedzinami, zapewniając pacjentom opiekę medyczną.

Przedstawmy bardziej szczegółowy opis wspomnianych specjalizacji, które oferuje centrum medyczne.

Chirurgia naczyniowa

Walka z patologiami takimi jak żylaki kończyn dolnych, przewlekła niewydolność żył kończyn dolnych czy choćby owrzodzenia i zmiany skórne pochodzenia żylnego nie jest łatwa. Naprzeciw tym problemom wychodzą 3 zabiegi:

  • laserowa operacja żylaków – wykorzystanie nowoczesnych technologii laserowych do zmian struktury ścian zmienionej żylakowo żyły, a następnie jej zwłóknienia. W ten sposób naczynie zostaje trwale zamknięte, a jego funkcje przejmują inne naczynia.
  • skleroterapia – metoda leczenia żylaków polegająca na podawaniu substancji sklerotyzującej bezpośrednio do naczynia, co prowadzi do jego zamknięcia i zaniku widocznych zmian.
  • miniflebektomia – charakteryzuje się mechanicznym usunięciem nieprawidłowo działających i nieestetycznie wyglądających fragmentów żył z warstwy podskórnej.

Flebologia

Flebologia stanowi dziedzinę, która zajmuje się chorobami układu żylnego i jest ściśle związana z chirurgią naczyniową. Podstawową kwestią jest ocena, zdiagnozowanie oraz leczenie żylaków różnego stopnia zaawansowania. Wykorzystuje się do tego nowoczesne metody, takie jak skleroterapia czy laseroterapia, aby skutecznie zlikwidować żylaki i poprawić stan zdrowia oraz estetykę nóg pacjentów. 

Wspomnieć można tu również o terapii owrzodzeń żylakowych. W ramach kompleksowej opieki nad pacjentami cierpiącymi na owrzodzenia żylakowe dobiera optymalne metody leczenia, mające na celu gojenie ran i zapobieganie nawrotom.

Efektywnej terapii wymaga także zakrzepica żylna, zespół pozakrzepowy, pajączki naczyniowe, żyły siatkowate czy żylaki krocza i miednicy.

Limfologia

Limfologia traktuje o działaniu i chorobach układy limfatycznego, inaczej chłonnego. Źródłem problemów są najczęściej stany zapalne, urazy czy przeciążenia. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy specjalisty, co przyspieszy wyeliminowanie patologii. Zlekceważone obrzęki limfatyczne mogą wywołać poważne konsekwencje, w tym zmiany nowotworowe.

Badania Endoskopowe

Do podstawowych badań endoskopowych zaliczamy kolonoskopię i gastroskopię. Są to nowoczesne i bezpieczne metody badania górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

  • kolonoskopia – precyzyjne badanie endoskopowe umożliwiające ocenę stanu dolnego odcinka przewodu pokarmowego okrężnicy, esicy, odbytnicy i odbytu oraz wykrycie ewentualnych zmian patologicznych, takich jak polipy czy nowotwory.
  • gastroskopia – badanie endoskopowe pozwalające na oglądanie wnętrza przełyku, żołądka i dwunastnicy w poszukiwaniu ewentualnych zmian chorobowych, takich jak wrzody, zapalenia czy nowotwory.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *