Proste zasady wyboru i zakupu żelazka

[REKLAMA]

Wyprasowane ubrania zawsze wyglądają schludnie. Dlatego każda gospodyni chce kupić żelazko do codziennego użytku. Jak więc wybrać żelazko dobrej jakości?

Wybór żelazka: wskazówki od ekspertów Famart

Żelazko to element wyposażenia domowego, który znajduje się w każdym domu. Nie zawsze jednak spełnia swoje zadanie należycie. Dzisiejsze modele prasują szybko i bezbłędnie. Gospodynie domowe mogą zamówić online urządzenie do codziennego użytku. Ale który model wybrać i na co zwrócić uwagę, rozważ poniżej.

Kryteria wyboru żelazka:

  • Podłoże. Jest to główna część urządzenia. Od jej jakości zależy proces prasowania. Stopa niskiej jakości może pozostawiać ślady na ubraniach lub zagniecenia. Producenci oferują urządzenia z różnymi rodzajami powłok – ze stali nierdzewnej, ceramiczną, aluminiową, teflonową lub tytanową. Dzięki specjalnej powłoce nie pojawia się rdza i zarysowania;
  • Moc. Prędkość nagrzewania żelazka decyduje o jakości prasowania. Średnia moc żelazka to około 2 kW;
  • Ustawienie temperatury. Temperatura jest regulowana indywidualnie w zależności od rodzaju tkaniny. Żelazko automatycznie nagrzewa się do ustawionej temperatury, w zależności od tkaniny;
  • Elastyczny przewód. W procesie prasowania ważna jest zwrotność. Czasami sznurek może być przeszkodą. Niektóre modele mają wbudowany mechanizm obrotowy, który znacznie poprawia manewrowość żelazka.

Przy wyborze żelazka warto zwrócić uwagę na zbiornik na wodę – podaje famart.online. Niektóre modele posiadają przezroczyste zbiorniki, które pozwalają kontrolować poziom wody.

Żelazko jest potrzebne do codziennego użytku, dlatego przed zakupem należy zwrócić uwagę na każdy element.

Nie wystarczy kupić żelazko, trzeba wiedzieć, jak o nie dbać

Żelazko przy odpowiedniej pielęgnacji będzie służyło przez kilka lat. Niestety nadmierne użytkowanie i twarda woda spowodują uszkodzenie urządzenia. Niektóre modele posiadają funkcję samoczyszczenia. Funkcja ta zapobiega osadzaniu się kamienia. Jeśli nie ma takiej funkcji, należy raz w tygodniu stosować płyny czyszczące. Po czyszczeniu należy wlać wodę i ponownie zaparować płytę grzewczą. Nadmiar wody należy usunąć za pomocą miękkiej ściereczki. Do czyszczenia najlepiej nadaje się mikrofibra. Jest to miękka ściereczka, która nie porysuje powierzchni stopy żelazka.

Ponadto:

  • Nie pozostawiaj wody w zbiorniku po prasowaniu. Po każdym użyciu wyczyść zbiornik i włóż go z powrotem do żelazka;
  • Nie kładź gorącego żelazka na powierzchni ze wzorem itp. Wzór może pozostać na stopie żelazka ze względu na temperaturę. Ślady na stopie można szybko usunąć za pomocą ołówka do żelazka. Wystarczy przetrzeć żelazkiem i usunąć nadmiar mikrofibrą.

Żelazko powinno być wybierane na okres dłuższy niż jeden rok. Należy więc zwrócić uwagę na producenta, funkcjonalność i jakość urządzenia. Wybieraj urządzenia z maksymalnym okresem gwarancji. Jeśli żelazko ulegnie awarii, producent naprawi stare urządzenie lub wymieni je na podobny model.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *