Jak zadbać o cerę zimą? 5 zasad

[REKLAMA]

Zima to pora roku, w trakcie której nasza cera narażona jest na niekorzystny wpływ wielu czynników. Mowa tu chociażby o intensywnym wietrze, jak również o ujemnych temperaturach. Trzeba więc zadbać o to, aby jej pielęgnacja była odpowiednia. Kosmetyki muszą być starannie dobrane. Na szczęście, dzięki przestrzeganiu kilku ważnych zasad, będziemy mogli cieszyć się miękką i przyjemną w dotyku cerą także w zimie.

Stosuj łagodne mleczko i delikatny płyn micelarny

Każdy, komu zależy na posiadaniu pięknej i zadbanej cery, musi mieć na uwadze stosowanie łagodnych preparatów myjących. Wydaje się, że najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie zakupienie mleczka. Żele mogą bowiem działać zbyt intensywnie. W mleczku myjącym warto poszukiwać takich substancji jak olejek ze słodkich migdałów, ekstrakt z aloesu czy wyciąg z ruszczyka kolczastego. Cerę należy oczyszczać zarówno poranku, jak i wieczorem. Jeżeli na co dzień stosujemy makijaż, trzeba mieć na uwadze staranne oczyszczanie wieczorne. Zanim użyjemy mleczka, najlepiej zdecydować się na płyn micelarny. Wydaje się, że powinien być on delikatny. Zimą najlepiej sięgać po preparaty dedykowane cerze wrażliwej, nawet jeżeli takowej nie posiadamy. Cerę przecierajmy delikatnie, wykorzystując do tego celu płatki kosmetyczne.

Zadbaj o intensywnie nawilżający krem

Zimą, gdy nasza cera narażona jest na szereg niekorzystnych czynników, trzeba zadbać o to, aby intensywnie ją nawilżać. Wydaje się więc, że podstawę codziennej pielęgnacji powinien stanowić starannie dobrany krem. Najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w kremy o naturalnych składach. Powinniśmy poszukiwać w nich wyciągów, ekstraktów oraz olejków pochodzenia roślinnego. Krem należy aplikować na oczyszczoną cerę, zarówno o poranku, jak i wieczorem. Nie powinniśmy zapominać o cierpliwości. Efekty mogą nie być dostrzegalne od razu, choć już po pierwszym użyciu kremu powinniśmy odczuć ulgę. Cera będzie mniej szorstka i chropowata. Z czasem powinna zaś stać się bardziej odporna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Nie zapomnij o regenerujących maskach i peelingach

Zimą nie powinno się zapominać także o stosowaniu masek regenerujących oraz łagodnie działających peelingów. Jeżeli chodzi o maski, mogą mieć one naprawdę różną formę. Wiele zależy od tego, jakie są nasze preferencje. Jednym bardziej odpowiadają maski w formie kremu, a innym w formie płachty. Jeżeli stosujemy te pierwsze, po upływie czasu wskazanego na opakowaniu, maskę można zmyć bądź jej pozostałości wklepać w cerę. W maskach warto poszukiwać olejków, które ukoją i nawilżą cerę. Jeśli chodzi zaś o peelingi, wydaje się, że najodpowiedniejszym wyborem będzie ten enzymatyczny. Peelingi enzymatyczne charakteryzują się bowiem skutecznym, ale jednocześnie delikatnym działaniem. Nie powodują podrażnień, z którymi należy się liczyć, jeśli stosujemy peeling gruboziarnisty. Zimą, warto stosować peelingi nieco rzadziej niż latem. Niemniej jednak, o tej porze roku nie wolno o nich zapominać. Wydaje się, że wystarczy stosować kosmetyk raz na dwa tygodnie.

Więcej informacji na ziaja.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *