“Seniorze, zostań w domu!” – akcja społeczna skierowania do osób starszych”

[REKLAMA]

11 marca 2020 Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię zakaźnej choroby Covid-19 wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2,świat oszalał! Nikt z nas nie był przygotowany na zakazy, ograniczenia i walkę z „niewidzialnym wrogiem” jakim jest Covid-19, ludzie w obawie o siebie i swoich najbliższych „oszaleli”-zapasy leków, żywności, środków higienicznych aż do podejrzliwych spojrzeń czy nie racjonalnych zachowań w stosunku do sąsiada czy sąsiadki której jeszcze miesiąc temu posyłali uprzejme uśmiechy-świat oszalał i nic już nie jest takie jak było wcześniej.

W tym całym zamieszaniu i szaleństwie ludzie często zapominają o osobach które są szczególnie narażeni na zachorowanie ale przede wszystkim ciężki przebieg koronawirusa- są to seniorzy. Nasze babcie czy nasi dziadkowie którzy lata temu walczyli o to żebyśmy mogli być dziś wolni- to oni potrzebują teraz naszej pomocy! Nie proszą nas o walkę czy nie wiadomo jakie wyrzeczenia- oni dziś proszą o zwykłą uprzejmość, pomoc w zrobieniu zakupów, spacer z ich pupilem czy załatwienie prostej sprawy na poczcie. Geriatryczne Centrum Medyczne w odpowiedzi na prośby seniorów o tą właśnie najprostszą pomoc stworzyło kampanię #Seniorze zostań w domu w ramach której nasi wolontariusze każdego dnia robią zakupy być może również Twojej babci czy dziadkowi pomagają w sprawach które kiedyś być może błahe dziś często nie do osiągnięcia ze względu na konieczność wyjścia z domu. My i dziesiątki wolontariuszy  pomagamy jednak potrzeby każdego dnia rosną, codziennie zgłasza się do nas kilkudziesięciu seniorów którym z jakiegoś powodu nie może pomóc rodzina lub jej po prostu nie mają.

Dlatego jeśli chcesz zostać wolontariuszem i pomóc nam zadbać o seniorów w tym trudnym wszystkim czasie wypełnij formularz kontaktowy https://geriatrycznecentrummedyczne.pl/seniorze-zostanwdomu/formularz-zgloszen/ i pomóż nam zadbać o zdrowie i życie naszych seniorów.

1 thoughts on ““Seniorze, zostań w domu!” – akcja społeczna skierowania do osób starszych””

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *