Jak odżywić swoją skórę?

[REKLAMA]

Skóra, która nie jest wspierana przez odpowiednią pielęgnację i dietę jest szara, sucha wiotka i pomarszczona. Kiedy nie dbamy o naszą skórę, wyglądamy starzej, czujemy się nieatrakcyjnie, a ubrania służą nam najbardziej do maskowania.

Jak możemy zadbać o naszą skórę, aby była promienna i cieszyła oko nie tylko nasze? Co możemy zrobić w domu, a po co lepiej pójść do gabinetu kosmetycznego? Jakiej pielęgnacji wymaga skóra na stopach, dłoniach, twarzy i na reszcie ciała? Oto kilka zasad.

  • Skóra na całym ciele na początek wymaga odpowiedniego oczyszczenia. Najlepszy do tego jest peeling, jednak każdy okolica wymaga trochę innego podejścia, gdyż oczywiste jest, że innymi preparatami będziemy złuszczać skórę na stopach, na plecach, czy brzuchu, a innymi na twarzy.
  • Po oczyszczaniu musimy zadbać o odpowiednie nawilżenie. Jeśli chodzi o stopy i dłonie mogą być to wszelkiego rodzaju maski parafinowe, z kremów z mocznikiem. Na twarz możemy również nakładać maseczki nawilżające. Reszta ciała również wymaga systematycznego nawilżania. Na dłonie i stopy doskonale sprawdzi się parafina.
  • Dopasuj odpowiednie kosmetyki do swojej skóry – celne rozpoznanie, jaki typ skóry mamy jest kluczem do zastosowana odpowiedniej pielęgnacji, skóra sucha, naczyniowa, Fausta, mieszana – każda z nich będzie wymagać innych kosmetyków.
  • Ujędrniaj masażem, prysznicem – każdy dotyk działa dobrze na skórę, dlatego masujmy ją, kiedy tylko możemy – pod prysznicem, przy nakładaniu balsamu, bańką chińską i w gabinecie masażysty – dzięki temu będzie gładka, jędrna i promienna.
  • Nie zapomnij o specjalistach – nikt nie mówi tutaj od razu o chirurgu plastycznym. Powinniśmy jednak co jakiś czas odwiedzić kosmetyczkę, która wykona odpowiednie zabiegi dla naszej skóry w zależności od potrzeb. Może to być oczyszczanie, mikrodermoabrazja, maseczki odżywiające oraz jeszcze multum innych zabiegów, których nie jesteśmy w stanie wykonać w zaciszu własnego domu.

Podstawą dbania o skórę jest konsekwencja, regularność, dobór odpowiednich preparatów. Nawet najlepszy krem, który stoi tylko w szafce w łazience, nie jest w stanie zdziałać niczego dobrego. I nie powinniśmy wykręcać się brakiem czasu i pieniędzy. Istnieją stare, tanie sposoby na nawilżenie skóry dłoni i stóp np. parafina jest jednym z nich. Parafina kosztuje kilka złotych i okład z niej doskonale nawilży nasze dłonie i stopy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *