Szczoteczka soniczna a wrażliwość zębów. Jak wybrać tę odpowiednią?

[REKLAMA]

Wrażliwe zęby to spory problem. Posiadacze nadwrażliwych zębów muszą uważać na to, co jedzą. Zbyt gorące lub zimne dania powodują u nich ból. Co więcej, czasami nawet zwykłe szczotkowanie zębów może powodować dyskomfort. Jak więc pielęgnować wrażliwe zęby? Jakich szczoteczek używać do ich mycia? Czy są sprawdzone sposoby, aby zaradzić temu problemowi? O tym dowiesz się z naszego artykułu.

Czym są szczoteczki soniczne?

Szczoteczki soniczne to urządzenia, które służą do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Są one wyposażone w specjalny silnik, który powoduje drgania głowicy. Oprócz tego to urządzenie emituje fale dźwiękowe, które są bezpieczne dla zdrowia, a jednocześnie zabijają one bakterie. Szczoteczka soniczna jest wyposażona w akumulator, którego ładowanie starcza na długo. Tak naprawdę ten sprzęt może służyć nam na lata. Ważne jest jednak to, aby prawidłowo ją czyścić po każdym użytkowaniu oraz dbać o regularną wymianę końcówek.

Kto może używać szczoteczek sonicznych?

Szczoteczki soniczne są odpowiednie dla dorosłych oraz dzieci. Najmłodsi mogą używać szczoteczek, których końcówki są wykonane z gumy. Dzieci, które ukończyły 7 rok życia mogą korzystać ze specjalnych, mniejszych modeli szczoteczek. Szczoteczki soniczne są delikatne, dzięki czemu mogą je stosować osoby, które mają skłonność do podrażnień dziąseł, ich krwawienia, a także cierpią na nadwrażliwość zębów. Co więcej, mogą ich używać osoby, które mają założone mosty, implanty czy aparaty ortodontyczne.

Jakie są ich zalety?

Główną zaletą szczoteczek sonicznych jest to, że usuwają one znacznie więcej zabrudzeń w porównaniu ze szczoteczką manualną. Nie niszczą szkliwa, a ich regularne stosowanie przyczynia się do redukcji osadów, które gromadzą się wewnątrz jamy ustnej. Dzięki pulsującej główce są także świetnym rozwiązaniem na bolące dziąsła, idealnie masują ich powierzchnie, nie wywołując podrażnień. Szczoteczki soniczne dostają się do przestrzeni międzyzębowych, dzięki czemu dokładnie usuwają drobinki pokarmu, które tam zalegają. Przy ich stosowaniu, warto zakupić także irygator, który doskonale wypłukuje resztki pokarmów z trudno dostępnych miejsc.

Gdzie znajdę odpowiednią szczoteczkę dla wrażliwych zębów?

W sklepie internetowym https://seysso.pl/ znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości produktów do pielęgnacji zębów. Firma ta w szczególności zajmuje się produkcją szczoteczek sonicznych dla osób o różnych potrzebach. W ich asortymencie znajdziesz szczoteczkę dla dzieci oraz dorosłych. Seysso to szczoteczka soniczna, która  posiada wszelkie certyfikaty oraz gwarancję. Jeśli nie wiesz, gdzie szukać dobrego produktu, sprawdź stronę ze szczoteczkami sonicznymi https://seysso.pl/szczoteczki-soniczne-do-zebow/ oraz końcówkami do nich https://seysso.pl/koncowki-do-szczoteczek-sonicznych/.

 Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *