Bielizna termoaktywna – jak ją wybrać?

[REKLAMA]

Bielizna termoaktywna przydaje się w wielu sytuacjach. Doskonale wiedzą o tym osoby, które uprawiają sport. Bielizna termoaktywna chroni nie tylko organizm przed wychłodzeniem, ale również przegrzaniem – odprowadza wilgoć od skóry, nie nasiąka potem i zapewnia tym samym komfort i wygodę. Co warto wiedzieć o bieliźnie termoaktywnej? Sprawdziliśmy to.

Jak działa bielizna termoaktywna?

Bielizna termoaktywna zasadniczo ma za zadanie z jednej strony odciągać wilgoć od skóry, z drugiej stanowi izolację termiczną. – Bielizna tego typu to niezwykle wygodne rozwiązanie dla osób, które nie rezygnują z biegania czy treningów piłkarskich na świeżym powietrzu nawet w chłodniejszych porach roku. – mówi ekspert z serwisu futbolsport.pl.

Producenci bielizny termoaktywnej chętnie korzystają z wszelkich nowinek technicznych, udoskonalają nie tylko kroje i szwy, ale przede wszystkim materiały. – Nieustannie dzianiny, z jakich wykonana jest bielizna, są ulepszane, mają lepsze parametry, lepiej sprawdzają się w wielu sytuacjach – nawet ekstremalnych warunkach pogodowych. – dodaje specjalista ze sklepu allsports.pl

Jak wybrać bieliznę termoaktywną?

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, spośród których możemy wybrać to idealnie dopasowane do naszych potrzeb. – Kluczowy jest nie tylko wybór materiału, który idealnie sprawdzi się i będzie odpowiadał naszym potrzebom. Ważny jest również krój i rozmiar – bielizna termoaktywna musi idealnie przylegać do ciała, powinna być dopasowana, lekko opinać ciało. Tylko wówczas będzie spełniać swoje funkcje. – przekonuje specjalista z futbolsport.pl.

Okazuje się, że kupowanie bielizny na wyrost, większej i takiej, która nie opina ciała mija się z celem. – Dokładnie tak. Koszulka opinając delikatnie ciało jednocześnie wchłania pot ze skóry i odprowadza go. Nie będzie spełniać tej funkcji jeśli będzie luźna i nie będzie przylegać – pot zostanie na skórze. – dodaje ekspert z allsports.pl

Bielizna termoaktywna to rozwiązanie, które pozwala trenować nawet w mroźne dni, czy też cieszyć się z zimowego wypadu w góry. Kluczem do sukcesu jest jednak jej wybranie i idealne dopasowanie do potrzeb – bo przecież rozwiązań w tym zakresie jest naprawdę wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *