Bolą Cię mięśnie po treningu? Mamy rozwiązanie!

[REKLAMA]

Zmorą osób trenujących jest ból mięśni, który najczęściej pojawia się po treningach. Dzieję się tak nawet gdy przed treningiem rozgrzejemy mięśnie i stosujemy się do zaleceń mających przeciwdziałać tego typu sytuacjom. Co robić, gdy po intensywnym treningu doskwiera nam ból mięśni? Oto kilka sposobów:

Najpierw rozgrzewaj!

Rozciąganie nierozgrzanego mięśnia może powodować ból, a nawet kontuzje – dlatego też przed każdym treningiem należy dokładnie rozgrzać całe ciało. – Rozgrzewka przed treningiem jest ważniejsza niż wielu osobom się wydaje. Nie tylko przygotowuje mięśnie do wysiłku, ale również zapobiega ich bólom po. Warto również pamiętać o tym, by mięśnie nie były spięte – co jest zmorą naszych stresujących czasów. Dlatego też wielu sportowców stosuje małe, niepozorne piłeczki do masażu, których działanie zostało udowodnione naukowo. – mówi przedstawiciel marki acuball.pl.

Ćwicz na zmianę!

Doskonałą metodą jest również wykonywanie na przemian treningu lekkiego z ciężkim. Taka metoda pozwala na odpowiednią regenerację mięśni i niezbędny im odpoczynek. Jednego dnia zatem ćwiczymy intensywnie, w kolejnym mniej. – Z treningami jest jak ze wszystkim, nie wolno przesadzać. Warto zatem jego intensywność idealnie dostosować do naszych potrzeb i przede wszystkim możliwości. Warto zatem rozważnie dobierać ciężary i intensywność oraz liczbę powtórzeń. – dodaje specjalista z acuball.pl.

Wyciszaj organizm po ćwiczeniach

Po treningu trzeba zadbać o odpowiednią regenerację mięśni. Zaraz po skończonych ćwiczeniach nie powinno się przechodzić do całkowitego spoczynku, ale „wyciszyć organizm” znaną i cenioną metodą cool down. – Kluczowe są zatem ćwiczenia rozciągające i oddechowe. Organizm delikatnie wówczas przechodzi z trybu intensywnego wysiłku do odpoczynku. Takie podejście procentuje. Każdy sportowiec również wie, że niezwykle ważna jest odpowiednia dieta – wpływa ona nie tylko na samopoczucie, ale również szybkość potreningowej regeneracji. – dodaje specjalista.

1 thoughts on “Bolą Cię mięśnie po treningu? Mamy rozwiązanie!”

  1. Odpowiednio przeprowadzony trening jest kluczowy dla zdrowia naszego organizmu. Częstym błędem jest powrót do bardzo intensywnych ćwiczeń po długim okresie przerwy. Ważne aby pamiętać o stopniowym zwiększaniu wysiłku. Dla osób, które intensywnie uprawiają sport dobrym rozwiązaniem jest udanie się dodatkowo na masaż. Pobudzi on mięśnie i przyspieszy ich regenerację, a dodatkowo rozciągnie i rozluźni ścięgna i stawy. Wszystko to wspomoże efekty ćwiczeń i pomoże uniknąć kontuzji i urazów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *