W kolejce do lekarza – jak ją ominąć?

[REKLAMA]

Kolejki do specjalistów oraz czas oczekiwania na zabiegi refundowane przez NFZ to wciąż ogromny problem. Na szczęście istnieje sposób, aby uniknąć kilkumiesięcznego czekania na termin wizyty czy zabiegu. Jest to oczywiście prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

Ponad 3 miesiące w kolejce do lekarza

Raport przygotowany przez Fundację Watch Health Care, Warsaw Enterprise Institute oraz przez pracownię MAHTA pokazuje, jak długo trzeba czekać na wizytę u poszczególnych lekarzy specjalistów. Najnowsze dane z 2019 roku wskazują, że kolejki do pojedynczych świadczeń gwarantowanych wynoszą średnio 3,7 miesiąca, a czas oczekiwania do lekarza specjalisty w Polsce to średnio 3,4 miesiąca. I niestety, sytuacja z roku na rok się pogarsza.

Najdłużej, bo prawie rok czeka się do lekarzy otolaryngologów. Na wizytę u traumatologów narządu ruchu czekamy prawie 11 miesięcy, a do stomatologów – ponad 8 miesięcy. Do reumatologa czeka się średnio 7 miesięcy, a na rehabilitację medyczną niemal 5 miesięcy. Przez ten czas stan zdrowia pacjenta może się znacznie pogorszyć. W przypadku wielu schorzeń najważniejsze jest wczesne postawienie diagnozy. Jeżeli zależy nam na zdrowiu, warto wziąć sprawy we własne ręce i wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

Co może obejmować pakiet ubezpieczenia zdrowotnego?

Ubezpieczenia zdrowotne pozwalają nam chronić to, co w życiu najważniejsze. W ramach polisy uzyskujemy dostęp do wielu prywatnych placówek medycznych i szpitali, do badań na najnowocześniejszym sprzęcie, a przy tym mamy szeroki wybór lekarzy, do których nie trzeba umawiać się z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

Spójrzmy na przykład firmy SIGNAL IDUNA. Wybierając ubezpieczenie zdrowotne w Pakiecie Pełnia Zdrowia, mamy zapewnione bezgotówkowe korzystanie ze świadczeń w placówkach należących do sieci SIGNAL IDUNA lub też zwrot kosztów konsultacji i badań, które odbywają się w klinikach spoza sieci. W różnych pakietach kierowanych do dzieci i dorosłych znajdują się konsultacje lekarzy specjalistów, specjalistyczne lekarskie zabiegi ambulatoryjne, zabiegi szpitalne, wykonywanie badań diagnostycznych, a nawet szczepienia przeciwko grypie i ambulatoryjne zabiegi pielęgniarskie.

Często decydujemy się wykupić ubezpieczenie, bo mamy już dość niekończących się kolejek do lekarza, a przedłużamy je ze względu na jakość usług. Prywatne ubezpieczenie daje nam gwarancję, że nasze zdrowie jest traktowane poważnie i możemy liczyć na profesjonalną opiekę specjalistów w każdej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *