Damski trening – jak ubrać się na siłownię?

[REKLAMA]

Podejmując wysiłek treningów, koniecznie stosownie się do tego przygotuj. Dla własnego dobra przemyśl swój ubiór na siłownie, gdyż ubrania sportowe damskie, nie bez kozery bardzo różnią się od tych noszonych na co dzień.

Jeśli chcesz by trening wykonany przez ciebie, nie zakończył się obtarciami, przegrzaniem lub krępującymi plamami pod pachami, to koniecznie zainwestuj w adekwatne ubranie. Tylko takie zapewni twojej skórze swobodę i wygodę, a co więcej w niektórych przypadkach, może nawet polepszyć twoje sportowe osiągnięcia.

Jakie sportowe elementy garderoby przygotować do treningu?

Każda kobieta w swojej szafie powinna mieć miejsce na ubrania sportowe damskie. I zależnie od tego, jaki sport uprawia, powinna dostosować do tego kolejne elementy ubioru. Mówi się, że najważniejsza w ubraniach sportowych, jest bielizna. Jeśli sporty uprawiane są w zimnych i trudnych warunkach, to bielizna musi być termoaktywna. Co więcej, powinna być na tyle dopasowana do ciała, by nie powodować żadnych otarć i odparzeń w trakcie treningu.

W przypadku stanika kobieta chce mieć na sobie taki, który będzie aktywnie przepuszczał powietrze, ale również będzie stanowił niezawodną ochronę i podparcie dla każdego rodzaju biustu. Jeśli stanik nie sprawdzi się pod tym względem, to będzie stanowił tylko przeszkodę podczas treningów.

Kolejne ubrania typowe do każdego sportu, to spodnie i bluzka. Najczęściej spodnie mają krótkie nogawki i pełnią funkcję spodenek. Dzięki wykonaniu z odpowiednich materiałów spodenki ściśle przylegają do ciała i nadają mu bardziej opływowy kształt. To dużo ułatwi pracę, chociażby cyklisty, dla którego prędkość jest kluczowa.

Wszystkie pozostałe stroje, czy to na narty, do nurkowania, czy też wspinaczki górskiej, powinny być profesjonalnie wykończone. To, jakie wykonuje się wzmocnienia na szwach, gdzie znajdują się wkładki usztywniające, a które miejsce nie ogranicza w zupełności ruchów, jest kluczowe do odpowiednich osiągnięć w danej dziedzinie sportu.

Jakie cechy powinny charakteryzować ubrania sportowe damskie?

Choć właściwości ubrań sportowych kobiecych, są mocno zależne od swojej specyfikacji, to są pewne cechy, które łączy każde ubranie sportowe damskie, są to:

  • wytrzymałość na częste prania
  • termo aktywność i przepuszczanie powietrza
  • dopasowanie do ciała
  • nie ograniczanie ruchów sportowca
  • odpowiedni design sportowy.

Wszystkie te czynniki w większym lub mniejszym stopniu, powodują, że o danych ubraniach można mówić, że są odpowiednio dostosowane do uprawiania w nich sportu lub nie. Warto zwrócić uwagę, na to jakiej jakości są materiały naszych ubrań sportowych i w jakim stanie są szwy. Choć wydaje się to dość błahe, to może okazać się bardzo ważne w kluczowych momentach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *