Ile trwa katar u dziecka?

[REKLAMA]

Katar u dziecka może być szczególnie uciążliwy – zwykle te efekt infekcji wirusowej, rzadziej bakteryjnej, ale może być też związany z alergiami. Jak długo może trwać katar u dziecka i jak można przyspieszyć kurację?

Gdy dziecko ma katar, najczęściej płacze, ma mniejszy apetyt, jest bardziej marudne. Również częściej oddycha przez usta ze względu na nagromadzoną wydzielinę w nosku. W takim przypadku warto szybko zareagować, aby pomóc mu w przezwyciężeniu choroby.

W związku z tym często pojawia się także pytanie – ile trwa katar u dziecka? Nie ma tutaj jednak jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ tak naprawdę wszystko zależne jest od tego, z jakim typem infekcji mamy do czynienia, a także jaką kurację wybierzemy.

Najszybciej mija katar wirusowy

Gdy katar jest wywołany przez wirusy przeziębienia albo grypy, czyli przez rinowirusy, wówczas leczenie trwa najkrócej. Zwykle objawy mijają samoczynnie po około 5-10 dniach od zakażenia.

Możemy jednak skrócić czas leczenia, na przykład przez stosowanie roztworów z solami mineralnymi jak Disnemar.pl. Mogą być stosowane nawet u dzieci od pierwszego dnia życia, są bezpieczne i naturalne. Rozrzedzają wydzielinę, ułatwiając oczyszczanie noska, także aspiratorem, nawilżają śluzówkę i ją regenerują.

Przewlekły katar u dzieci

Dłużej trwa leczenie przewlekłego kataru dziecięcego. W tym przypadku powodem najczęściej jest infekcja bakteryjna albo alergia. Ile trwa katar u dziecka? Może on dokuczać nawet wieloma tygodniami, jeśli nie zostanie wdrożona właściwa kuracja.

W przypadku infekcji bakteryjnych, które możemy rozpoznać po gorączce i zielonkawej albo żółtawej wydzielinie z noska, czas leczenia jest zależny głównie od momentu podania antybiotyku. Podobnie w przypadku kataru alergicznego – szybkie podanie odpowiednich leków daje ulgę niemalże od razu.

Aby zapewnić dziecku większy komfort podczas kuracji można także stosować spray Disnemar.pl, który pomoże w przyspieszeniu efektów kuracji, a także może być używany profilaktycznie w higienie jamy nosowej.

1 thoughts on “Ile trwa katar u dziecka?”

  1. u mojego małego Krzysia na szczęście katar nie jest już taki groźny. wcale nie trwa długo, bo jak tylko się zaczyna to od razu psikam mu do noska Oxalin Junior i dzięki niemu katar ustępuje. Oxalin jest jak żel, ma taką konsystencje i dzięki temu pozostaje dłużej w nosku i dłużej tam pomaga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *