Jak dbać o wrażliwą skórę?

[REKLAMA]

Wrażliwa skóra – co to tak naprawdę znaczy? Dla jednych osób to zmagania z nadmiernym przesuszeniem, dla innych zaś reakcje skórne, w tym alergiczne, ale i pojawianie się stanów zapalnych. Skóra wrażliwa niewątpliwie wymaga szczególnej pielęgnacji. Nie tylko ze względów estetycznych.

Funkcje skóry

Skóra to nie tylko estetyka widziana na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim mowa o narządzie, który pod względem powierzchni jest największy w ludzkim organizmie. Spełnia wiele ważnych funkcji, dlatego dbałość o niego ma wielorakie znaczenie. Z jednej strony to wspomniana estetyka, świeża i promienna cera, która wygląda młodo i dodaje uroku, z drugiej zaś zachowanie funkcji ochronnych czy termoregulacyjnych.

Pielęgnacja skóry wymaga doboru właściwych produktów, nie tylko kosmetycznych. Na półkach sklepowych i aptecznych znajduje się mnóstwo preparatów. Ich wybór nie powinien być podyktowany ceną czy kolorowym opakowaniem, bo to skład wpływa na to, w jakim stanie będzie skóra. Można powiedzieć, że najwięcej zachodu z pielęgnacją skóry mają osoby, które zmagają się z dużą jej wrażliwością, a pod tym słowem może kryć się nadmierne przesuszanie, częste odczyny zapalne czy alergiczne oraz rozwój schorzeń skórnych.
Jakie produkty wybierać do pielęgnacji skóry wrażliwej

Skóra wrażliwa wymaga stosowania produktów kosmetycznych dostosowanych indywidualnie do jej potrzeb. Na pierwsze miejsce wysuwa się jednak skład, który będzie pozbawiony sztucznych substancji, nadmiaru barwników, aromatów i konserwantów. Im krótszy i bardziej naturalny skład, tym lepiej dla skóry.

Obecnie nie ma problemu ze znalezieniem produktów dostosowanych indywidualnie do potrzeb różnych typów skóry, w tym dzieci i niemowląt. U tych ostatnich kosmetyki muszą być dobierane ze szczególną uwagą, bo skóra maluchów nie jest jeszcze w pełni rozwinięta, nie spełnia należycie swoich funkcji, stąd jej pielęgnacja ma kolosalne znaczenie dla zdrowia najmłodszych. Z tego względu warto stawiać na sprawdzone produkty, na przykład Mixa. W ich wyborze może pomóc także farmaceuta, a kupowanie w aptekach to większa gwarancja wyboru skutecznych i bezpiecznych dla skóry produktów.

Dziś pielęgnacja wrażliwej skóry, także tej zmagającej się ze schorzeniami, nie stanowi problemu. Dobrze dobrane produkty, kupowane w sprawdzonych źródłach i czytanie składów zawartych na opakowaniach, sprzyja właściwej pielęgnacji.

1 thoughts on “Jak dbać o wrażliwą skórę?”

  1. Wrażliwa skóra nie toleruje chlorowanej wody i gwałtownych zmian temperatur.Sama to przerabiałam, skóra swędzi , piecze i jest napięta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *