Jaką pastę do zębów wybrać?

[REKLAMA]

Jeśli chcemy zadbać o stan swoich zębów, nie możemy wybierać pierwszej, lepszej pasty, która wpadnie nam w ręce. Dobrej jakości produkty higieny osobistej to podstawa, a pasta do zębów nie jest pod tym względem wyjątkiem. Należy postawić na sprawdzoną markę, która cieszy się dużą renomą.

Czego oczekiwać od pasty do zębów?

Zęby szczotkujemy, a przynajmniej powinniśmy, minimum trzy razy dziennie. To ważne, czy czynność ta sprawia nam przyjemność, czy nie. Dobrym pomysłem jest wybranie takiej pasty do zębów która charakteryzuje się przyjemnym smakiem, który dodatkowo pozostawia po sobie ślad w postaci świeżego oddechu. Najczęściej stosuje się w tym celu ekstrakty z mięty, aczkolwiek zdarzają się także bardziej kreatywne podejścia do tej kwestii, jak choćby aromaty owocowe.

Najważniejszą cechą pasty do zębów jest jednak jej skuteczność. Ma ona za zadanie pozbyć się resztek żywności, zmiękczyć i zdrapać zgromadzony na szkliwie osad oraz zwalczyć rozwijające się na jego powierzchni bakterie. Efektywność mycia zębów w dużej mierze zależy od samego szczotkowania i jego intensywności, lecz dobrej jakości pasta zapewnia wyraźnie odczuwalną różnicę.

Branżę tę dominuje kilka dużych marek, a mianowicie Elmex, Colgate i Oral-B. Pasty produkowane są również przez mniejsze koncerny, lecz w ich przypadku zakupy takie są loterią – jeśli nie mamy zaufania do danej firmy, to lepiej jest zrezygnować z jej usług.

Wyspecjalizowane rodzaje past do zębów

W odpowiedzi na zapotrzebowanie, na rynku pojawiły się rozmaite pasty do zębów o unikalnych właściwościach. Przeglądając oferty dużych marek, możemy natknąć się na bardzo ciekawe produkty. Pasty wybielające, które już po kilku tygodniach rozjaśniają odcień naszego szkliwa. Pasty mineralne, które swoje działanie opierają na mikrokryształkach. Warte uwagi są także pasty przeciwpróchnicze. Te, oprócz usuwania zanieczyszczeń, pokrywają nasze zęby warstwą fluoru, który zapobiega rozwojowi bakterii wywołujących próchnicę.

Co oprócz pasty do zębów?

Higiena jamy ustnej nie kończy się na szczotkowaniu. Dla najlepszych efektów, zęby należy czyścić przy pomocy nici dentystycznej, a kilka razy w tygodniu także przepłukiwać specjalnym preparatem. W ten sposób jesteśmy w stanie dotrzeć do obszarów, które są nieosiągalne przy pomocy zwykłej szczoteczki.

3 thoughts on “Jaką pastę do zębów wybrać?”

  1. polecam wszystkim przestawić się na pasty naturalne, może nie działają one tak silnie wybielająco, ale są delikatniejsze dla szkliwa i dziąseł – łatwiej też znaleźć takie bez fluoru. ja ostatnio stosuję natureon z aloesem i jest super delikatna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *