Mokra bielizna i nieprzyjemny zapach moczu? Pomóc mogą pieluchy dla dorosłych

[REKLAMA]

Mnóstwo osób na całym świecie zmaga się z problemem nietrzymania moczu. Dotyka on zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Na szczęście z myślą o nich powstały specjalistyczne majtki chłonne, podpaski oraz pieluchy dla dorosłych, które pozwalają im normalnie funkcjonować.

Wydawałoby się, że problem z wyciekiem moczu dotyka tylko osoby starsze i schorowane. Okazuje się jednak, że wcale tak nie jest. Także młodzi często zmagają się z tą dolegliwością. Jest ona bardzo wstydliwa, jednak zamiast ją ukrywać – lepiej udać się do lekarza i sięgnąć po majtki chłonne lub pieluchy dla dorosłych. Odpowiednie produkty pozwolą chorym normalnie funkcjonować i wykonywać wszystkie codzienne czynności.

Co będzie lepsze – podpaski, majtki chłonne czy pieluchy dla dorosłych?

Nietrzymanie moczu może mieć różne natężenie. W przypadku kropelkowego wystarczy zakup odpowiednich podpasek, które zagwarantują suchą bieliznę. Jeśli jednak wyciek jest większy, lepszym rozwiązaniem będą majtki chłonne, które przypominają bieliznę noszoną na co dzień i są dość dyskretne. W przypadku całkowitego albo prawie całkowitego nietrzymania moczu lepsze będą jednak pieluchy dla dorosłych. To także najlepsze rozwiązanie w przypadku osób leżących i obłożnie chorych. Są grubsze, bardziej chłonne, ale co za tym idzie – łatwiej zauważalne. Pieluchy dla dorosłych zazwyczaj mają po bokach rzepy, co ułatwia ich założenie oraz zdjęcie (szczególnie istotne, jeśli choremu pomaga osoba trzecia).

Pieluchy dla dorosłych – jakie wybrać?

Kupując pieluchy dla dorosłych, należy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Tworzywo, z którego są zrobione, powinno być najwyższej jakości, by nie podrażniało okolic intymnych, gdzie skóra jest szczególnie wrażliwa i delikatna. Powinny być też wyposażone w systemy oraz technologie, które nie tylko pochłoną wilgoć i będą gwarantowały uczucie suchości przez wiele godzin, ale też muszą skutecznie maskować zapach moczu. To szczególnie istotne dla komfortu psychicznego osoby chorej, bowiem jak wskazują niektóre badania – jest to dla wielu osób równie ważne, jak uczucie suchości.

Ważny jest także dobór odpowiedniej wielkości – pieluchy są dostępne w rozmiarach od XS do XL. Zbyt małe mogą uciskać i powodować dyskomfort, z kolei za duże będą się zsuwały i mocz może przeciekać.

Pieluchy dla dorosłych – można otrzymać refundację

Mało kto wie, że na pieluchy dla dorosłych można otrzymać refundację. To ważne, bowiem codziennie zużywa się ich przynajmniej kilka, a w miesięcznym przeliczeniu wychodzi już kilkadziesiąt. Osoba, która je kupuje, musi więc zmierzyć się ze sporym wydatkiem. Co więc zrobić, by otrzymać refundację? Należy zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego, który musi mieć zawartą umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, i poprosić go, by wystawił zlecenie na zaopatrzenie w środki pomocnicze, które przysługuje pacjentowi co miesiąc. Warto też wiedzieć, że od stycznia 2020 roku stworzono specjalny system elektroniczny, dzięki temu pacjent nie musi potwierdzać swojego wniosku w oddziale NFZ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *