Okulary korekcyjne dla dziecka – Jak dobrać – Na co zwracać uwagę

[REKLAMA]

Wybór okularów korekcyjnych dla dziecka może przysporzyć rodzicom wielu trudności. Nie musi tak być, jeśli skorzystamy z usług profesjonalnych salonów optycznych. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość zakupu oprawek przez internet, co pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

Wspólne zakupy

Okulary korekcyjne przeznaczone dla dziecka powinny spełniać nie tylko wymagania rodziców, ale przede wszystkim podobać się maluchowi. Zadbajmy więc o to, aby nasza pociecha chętnie nosiła okulary i nie musiała obawiać się negatywnych uwag ze strony rówieśników. Na Czteryoczy.pl oferujemy szeroki wybór opraw okularowych przeznaczanych dla najmłodszych klientów. Bogata kolorystyka i wzornictwo pozwalają na dopasowanie okularów do potrzeb i upodobań malucha. Pamiętajmy, aby nie podejmować decyzji samodzielnie, tylko zachęcić dziecko do wspólnych zakupów. Dzięki temu zyskamy pewność, że maluch nie będzie zdejmował szkieł w trakcie zajęć lekcyjnych lub podczas naszej nieobecności.

Wygoda i bezpieczeństwo

Pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając okulary korekcyjne dla dziecka, jest materiał, z którego zostały wykonane szkła i oprawy. Okulary przeznaczone dla najmłodszych powinny być lekkie, a zarazem wytrzymałe na uszkodzenia. Szkła nie mogą w żaden sposób ograniczać swobody malucha, ponieważ dziecko będzie w nich skakać, biegać oraz bawić się z koleżankami i kolegami. Najlepszym rozwiązaniem będą więc plastikowe soczewki oraz elastyczne ramki.

okulary-korekcyjne-dla-dzieci

Na Czteryoczy.pl znajdziesz oprawki wyposażone w gumowe zauszniki, które doskonale dopasowują się do kształtu twarzy, są wygodne i nie podrażniają wrażliwej skóry dziecka. Dzięki wykorzystaniu antyalergicznych tworzyw oprawki nie powodują swędzenia i pieczenia. Maluch może je nosić przez cały dzień, a ty masz pewność, że jest bezpieczny. Dodatkowym zabezpieczeniem jest umieszczony na końcu zauszników miękki sznureczek lub gumka, które chronią szkła przed upadkiem. Twoje dziecko będzie więc mogło czuć się swobodnie na placu zabaw bądź sali gimnastycznej.

Okulary do nauki i zabawy

Rodzice, którzy wybierają okulary korekcyjne dla swojego malucha, zastanawiają się często, jak chronić wzrok dziecka, które spędza wiele godzinprzed ekranem komputera, telefonu lub telewizora. Odpowiednio dobrane szkła, wyposażone w powłokę antyrefleksyjną zapewnią maluchowi komfort dobrego widzenia, będą chronić oczy przed nadmiernym łzawieniem i spowodują, że wzrok nie będzie się tak szybko męczył. W naszej ofercie znajdziesz szkła wzbogacone o różnego rodzaju uszlachetnienia, m.in. antyrefleks, powłokę ułatwiającą czyszczenie lub szczególnie odporne na zarysowania.

okulary-do-zabawy

Najwyższa jakość w dobrej cenie

Zakup okularów dla dziecka bywa dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Jednocześnie na zdrowiu malucha nie warto oszczędzać. Wadywzroku wpływają na pogorszenie samopoczucia dziecka (bóle i zawroty głowy, obniżona koncentracja) oraz potęgują problemy w nauce (dziecko nie widzi z tablicy lub ma kłopoty z czytaniem). Decydując się na zakupy w naszym sklepie, możesz mieć pewność, że wybierasz produkty najwyższej jakości. Posiadamy szkła i oprawy od najlepszych producentów w bardzo atrakcyjnych cenach. Chcemy, aby zakupy na Czteryoczy.pl były całkowicie bezpieczne. Z tego powodu dajemy ci Gwarancję Dobrego Widzenia, co oznacza, że możesz bezpłatnie wymienić szkła w momencie, gdy błędnie wprowadzisz dane z recepty. Przekonaj się, jak prosty i przyjemny jest zakup okularów przez internet.

Sprawdź na http://czteryoczy.pl/okulary-korekcyjne/dzieciece

1 thoughts on “Okulary korekcyjne dla dziecka – Jak dobrać – Na co zwracać uwagę”

  1. Bardzo ciekawy artykuł. Ciężko jest dobrać odpowiednie okulary dla takiego małego dziecka. Wiadomo, że nie każde dziecko będzie chciało nosić okulary. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *