Jak stworzyć domową siłownię?

[REKLAMA]

Domowa siłownia to nie tyle doskonały sposób na biznes. Należy ją potraktować jako miejsce do budowania sylwetki dla siebie samego. Poza tym to szansa na utrzymanie lepszego zdrowia. Można byłoby zapytać, po co komu domowa siłownia, skoro każdy może dziś ćwiczyć na szeroko dostępnych siłowniach publicznych. To prawda, ale nie każdy ma na to czas. Poza tym w dłuższej perspektywie własne miejsce do ćwiczeń to również oszczędność środków. Zwłaszcza że wiele ćwiczeń można wykonywać z masą własnego ciała.

Dlaczego własna siłownia jest świetnym rozwiązaniem?

Własna domowa siłownia to przede wszystkim duża oszczędność czasu. Zwłaszcza wówczas, kiedy ktoś mieszka w miejscu mocno oddalonym od siłowni czy klubu fitness. Dojazd na miejsce i powrót do domu, zwłaszcza w godzinach szczytu mogą zająć naprawdę sporo czasu. Dlatego też warto pomyśleć o tym, aby siłownię stworzyć we własnym domu. Nie musi ona być wyposażona tak bogato, jak profesjonalne miejsca do ćwiczeń. Niektóre elementy wyposażenia muszą się jednak w niej znaleźć. Poza tym ćwiczenie w domu to dla wielu większa motywacja. Nie każdy chce przecież chwalić się swoją sylwetką publicznie.

Warto zauważyć, że koszt stworzenia własnej siłowni zwraca się bardzo szybko. Średnio za karnet na siłownię w dużym mieście zapłacić trzeba około 120 zł. Całkiem sporo, bo jeżeli wziąć pod uwagę właśnie taką cenę, to podstawowy osprzęt kupić można już za 3-krotność miesięcznego karnetu. Domowa siłownia zacznie więc zwracać się już po kwartale. Oczywiście później warto ją rozbudowywać i wyposażać w nowe elementy, ale nie jest to konieczność. Do wykonania wielu ćwiczeń wystarczające będą bowiem podstawowe elementy.

Co powinno znaleźć się w domowej siłowni?

Domowy sprzęt do siłowni wart jest od 500 do 700 zł, choć wszystko zależy tutaj od zaangażowania i czasu, bo koszt ten można jeszcze obniżyć nawet do 300-400 zł. Oczywiście warto dobrze rozejrzeć się na rynku, zwłaszcza biorąc pod uwagę zakupy internetowe. W sieci jest wiele sklepów, które oferują w pełni profesjonalny sprzęt idealnie nadający się do domowych siłowni. Oczywiście najlepiej, kiedy to artykuły najwyższej jakości. Doskonałym przykładem jest marka PROUD, która od wielu lat swoim klientom dostarcza znakomity sprzęt będący wyposażeniem tych publicznych, ale i domowych siłowni.

Na wyposażeniu domowej siłowni muszą więc znaleźć się przede wszystkim hantle. Te nabyć można w całości lub stworzyć je samodzielnie, kupując gryf i obciążenie. To nawet lepsze rozwiązanie, ponieważ pozwala na zmianę obciążenia i wykonywanie większej liczby ćwiczeń.

Domowa siłownia powinna mieć też ławeczkę, najlepiej taką, która pozwala na ustawienie skosów, dzięki czemu możliwe jest ćwiczenie mięśni klatki piersiowej, na przykład przez tzw. rozpiętki. Przyda się też tak popularny element, jak drążek, który zamontować można w futrynie drzwi. Popularne są dziś również tzw. kettle. Pomoże więc ogumowana hantla KETTLEBELL.

Oczywiście to tylko przykłady. Warto pamiętać, że wiele ćwiczeń można wykonać z ciężarem własnego ciała. Wyposażając domową siłownię w powyższe elementy, a dodatkowo sięgając po matę do ćwiczeń i jakiś poradnik, można zacząć rzeźbić swoją sylwetkę. Oczywiście pamiętać trzeba również o diecie, która jest połową sukcesu w walce o wysportowaną i dobrze wyrzeźbioną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *