Peeling twarzy: dlaczego warto go robić?

[REKLAMA]

Jeszcze do niedawna nikt nie stosował peelingów – ta moda przyszła do nas (jak zresztą większość) z Zachodu. Dobrze jednak, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest regularne złuszczanie naskórka – przekłada się to bowiem na stan skóry, a także zwiększa skuteczność pozostałych stosowanych kosmetyków.

Dlaczego warto stosować peeling?

Czym właściwie jest peeling i dlaczego warto go stosować? Zabieg peelingujący to nic innego jak zabieg polegający na złuszczeniu naskórka i tym samym pozbycia się go. Od czasu do czasu jest to zdecydowanie wskazane, ponieważ naskórek obumiera, a tym samym to, co znajduje się na samej powierzchni skóry, uniemożliwia lepszą cyrkulację powietrza. Dodatkowo peeling poprawia także krążenie krwi i sprawia, że produkty nałożone na skórę już po peelingu, lepiej się wchłaniają i tym samym są bardziej skuteczne.

Peeling twarzy może być wykonany z naturalnych składników łatwo dostępnych w domu. Coraz więcej osób stawia jednak na wygodę i kupuje gotowe kosmetyki złuszczające, które w dodatku zawierają dodatkowe składniki odżywcze.

Peeling twarzy czy też warto złuszczać naskórek z innych części ciała?

Niektórzy mogą zastanawiać się, czy peeling warto stosować tylko w przypadku skóry twarzy, czy też może złuszczanie martwego naskórka należy wykonywać na skórze całego ciała. Oczywiście odpowiedź jest prosta – zabiegi peelingujące warto wykonywać na całym ciele. Powód jest równie oczywisty; po prostu naskórek obumiera na całej powierzchni skóry, nie tylko np. na twarzy. Dodatkowo zabiegi peelingujące są wskazane przed nakładaniem balsamu na skórę; peeling jest też zazwyczaj pierwszym zabiegiem wykonywanym w SPA (zresztą nie bez przyczyny).

Jakie są zalety stosowania pellingu?

Co zyskują osoby, które wykonują zabiegi peelingujące, oprócz tego, że pozbędą się martwego naskórka? Warto pamiętać, że regularnie wykonywany peeling sprawia, że koloryt skóry staje się bardziej wyrównany, co też jest znaczące, jeśli chodzi o jej ogólny wygląd. Peeling twarzy i całego ciała może także pomóc, jeśli chodzi o wygląd blizn – regularne złuszczanie naskórka może sprawić, że staną się nieco mniej widoczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *