Fizjoterapia — studia przyszłości w Bydgoszczy

[REKLAMA]

W dobie XXI wieku wiele osób stawia na szkoły policealne. Nauka jest tam krótka, a osoba kończąca taką szkołę, otrzymuje dyplom jej ukończenia i tytuł technika, co uprawnia ją do pracy w danym zawodzie. Takie szkoły cenione są także przez pracodawców, a to dlatego, że nauka w nich to wiele praktyki, zamiast teorii czerpanej z książek i innych materiałów. Są jednak szkoły i kierunki studiów, gdzie zajęcia praktyczne są na porządku dziennym. Takim kierunkiem jest fizjoterapia, która wśród młodych ludzi cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Czym jest fizjoterapia?

Nie ulega wątpliwości, że dobry fizjoterapeuta nie może narzekać na brak pracy. Nie dość, że taki tytuł daje możliwość otworzenia własnego gabinetu rehabilitacyjnego, to fizjoterapeuci zatrudniani mogą być również w szpitalach, klinikach, ale także klubach sportowych. Z usług fizjoterapeutów korzystają dziś bowiem wszystkie grupy społeczne od osób po przebytych operacjach, aż po seniorów, sportowców i innych ludzi zmagających się z urazami.

Czym zatem jest sama fizjoterapia? Tak więc najprościej rzecz ujmując, za tę dziedzinę medycyny uznaje się wszelkie metody lecznicze, które wykorzystują zjawisko reaktywności organizmu na bodźce. Zapobiega to postępowi i nawrotom choroby oraz usuwaniu trapiących pacjentów dolegliwości. Taka pomoc niezbędna jest osobom, które chcą dojść do pełnej sprawności po przebytej kontuzji czy operacji, jak i wszystkich tych, którzy mają problem ze stawami czy mięśniami.

Jak wygląda nauka na kierunku fizjoterapia?

Fizjoterapia to z całą pewnością bardzo ciekawy i rentowny kierunek studiów, który w przyszłości może przynieść studentowi dobrze płatną pracę lub nawet własną praktykę fizjoterapeutyczną, gwarantując pełne przygotowanie do praktycznego wykonywania zawodu. Jak przy każdym innym kierunku medycznym, ważny jest odpowiedni wybór szkoły. Z pewnością musi to być placówka, w której pracują najlepsi wykładowcy. Dodatkowo ważna jest praktyka. To wszystko zapewnia studentom między innymi Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy.

Oferowanym przez tę placówkę kierunkiem jest Fizjoterapia Kliniczna i Rehabilitacyjna, która prowadzi nabór na studia jednolite magisterskie. Co istotne są to studia stacjonarne i niestacjonarne, dzięki czemu naukę na tym kierunku połączyć można z pracą.

Ogromną zaletą nauki na tej uczelni są regularne i częste zajęcia kliniczne w toku pracy, w najlepszych placówkach medycznych w regionie. Należą do nich: X Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Bydgoszczy, Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji ATMA w Bydgoszczy, Centrum Medyczne Gizińscy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, Przychodnia Ogrody Sp. z o.o., Centrum Medyczne Zachód, Klinika Uzdrowiskowa „Pod Tężniami” w Ciechocinku czy Sanatorium „OAZA” w Inowrocławiu.

Ważne jest również najniższe czesne w regionie oraz wysoce wykwalifikowana kadra dydaktyczna. Zajęcia dla przyszłych fizjoterapeutów prowadzą tam najlepsi specjaliści pracujący w bydgoskich szpitalach i przychodniach rehabilitacyjnych, do których dyspozycji są doskonale wyposażone pracownie.

Nie czekaj i jeszcze dziś zarezerwuj miejsce, dokumenty donosząc później. Więcej informacji o uczelni znajdziesz bezpośrednio w placówce (ul. Jagiellońska 4, Bydgoszcz), na stronie internetowej uczelni (www.uczelniamedyczna.pl) oraz jej profilu na Facebooku (facebook.pl/wsnoz).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *