Sprawdzone sposoby na poprawienie libido

[REKLAMA]

Dla większości w dobie XXI wieku najważniejsza jest praca. Gonienie za karierą odbija się nie tylko na życiu prywatnym, ale również zdrowiu. Spada też libido, które jest podstawą udanego dla obu stron stosunku. Na szczęście wiemy, jak je poprawić. Tak sposobami domowymi, jak i poprzez specjalnie ku temu przeznaczone produkty farmaceutyczne.

Aktywność fizyczna

Zabójcą libido jest brak ruchu. Dlatego wskazana jest regularna i najlepiej codzienna aktywności fizyczna. Nie trzeba od razu zapisywać się do klubu fitness, ale krótki spacer czy przejażdżka rowerowa są wskazane. Podczas aktywności fizycznej wydzielają się endorfiny. Niwelują one uczucie niepokoju i redukują stres, a więc dwa czynniki, które są głównym wrogiem libido. Poza tym osoby ćwiczące po prostu wyglądają lepiej.

Sen

Seksuolodzy nie mają wątpliwości, że brak snu jest przyczyną obniżenia poziomu testosteronu. Spadek tego męskiego hormonu płciowego może natomiast być przyczyną zaburzeń erekcji. Tak więc sen po 6-8 godzin dzienne to podstawa udanego życia seksualnego.

Przyprawy

Nie wolno zapominać również o przyprawach. Nie brak bowiem kuchennych dodatków, które potrafią pobudzić zmysły. Do takich zaliczyć można m.in. bazylię. Poza tym w kuchni sprawdzi się poprawiający krążenie cynamon czy wzmacniający wrażenia seksualne imbir. Inne zioła i przyprawy, które mogą pozytywnie wpłynąć na doznania seksualne, podnosząc jednocześnie libido to czosnek, szafran czy mające właściwości pobudzające i rozgrzewające papryczki chili.

Naturalne afrodyzjaki

Poziom libido podnieść można też przez naturalne afrodyzjaki. Specjaliści od żywienia polecają między innymi seler, migdały czy banany. Seler wyostrza zmysły, banany dobrze działają na potencję, a migdały pomagają kobietom stać się bardziej ponętnymi. Dodatkowo znanym afrodyzjakiem są też zwiększające poziom testosteronu ostrygi. Pozostałe produkty spożywcze z kategorii naturalnych afrodyzjaków to brzoskwinie, szparagi, orzechy czy owoce morza.

Erotyczne żele i kapsułki

O libido pomagają też zadbać środki farmaceutyczne. Apteki mają ich obecnie mnóstwo. Są to wszelkiego rodzaju żele, kapsułki czy też chusteczki stymulujące korzystnie wpływające na jakość doznań podczas stosunku. Oczywiście taka erotyczna apteczka zawiera w sobie środki tylko i wyłącznie bezpieczne. W większości są to produkty stworzone na bazie substancji naturalnych.

To oczywiście nie wszystko, ale każdy z powyższych sposobów poprawi libido. Poza tym warto pomyśleć o masażu czy nawet lampce wina. Zbyt duża ilość alkoholu nie jest wskazana, ale lampka czerwonego wina na pewno rozluźni i wzbudzi pożądanie.

2 thoughts on “Sprawdzone sposoby na poprawienie libido”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *