Co to jest stomatologia estetyczna?

[REKLAMA]

Piękny i śnieżnobiały uśmiech jest marzeniem wielu osób. Twoim problemem są krzywe i żółte zęby? Z pomocą tutaj przychodzi stomatologia estetyczna. Czym jest i jakie zabiegi wchodzą w zakres usług świadczonych przez dentystę zajmującego się stomatologią estetyczną?

Stomatologia estetyczna – co to takiego?

Zgodnie z definicją, stomatologia estetyczna jest grupą specjalnych zabiegów mających na celu poprawę wyglądu uzębienia. Zabiegi te zazwyczaj wykonuje się przy zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań.

Rodzaje zabiegów

Teraz kiedy już wiesz, czym zajmuje się stomatologia estetyczna, przejdziemy do omówienia najpopularniejszych zabiegów, wykonywanych w jej zakresie. Wśród nich wyróżniamy między innymi:
– skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego.
– piaskowanie zębów – zabieg ten polega na usunięciu zarówno kamienia nazębnego, jak i powstałych osadów nazębnych. Piaskowanie zębów często stanowi zabieg uzupełniający wykonany wcześniej skaling.
– nakładkowe wybielanie zębów – to jedna z najpowszechniejszych i zarazem najtańszych metod wybielania. Zabieg ten zazwyczaj wykonuje się samodzielnie w domu, wykorzystując do tego celu otrzymane od stomatologa, indywidualnie dopasowane nakładki oraz specjalny żel wybielający. Cały proces rozjaśniania uśmiechu w tym wypadku trwa od 2 do 4 tygodni.
– wybielanie zębów lampą Beyond – metoda ta cechuje się przede wszystkim skutecznością oraz bezpieczeństwem. Zabieg trwa ok. 30 minut i od bywa on się przy użyciu specjalnej lampy i aktywatora. Efekt śnieżnobiałych zębów można uzyskać już po pierwszej wizycie.
– licówki – dzięki nim stomatolog ma możliwość dokonania zmiany kształtu i koloru naturalnego uzębienia pacjenta. Do najpopularniejszych i najtrwalszych należą licówki wykonane z porcelany. Przyczyną, dla której warto rozważyć możliwość założenia licówek, są trwałe przebarwienia zębów lub ich nieestetyczny kształt.

Stomatologia estetyczna a ceny zabiegów

Jeżeli chodzi o ceny zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, to są one dosyć zróżnicowane. Dużo tutaj zależy od rodzaju usługi, z jakiej zdecydujemy się skorzystać, a także od indywidualnego cennika danego gabinetu stomatologicznego. Niemniej jednak spośród wszystkich wyżej wymienionych zabiegów najmniej zapłacimy za skaling i piaskowanie zębów. Koszt wybielania zębów waha się w granicach od 500 do 1000 zł, natomiast cena założenia jednej licówki porcelanowej wynosi od 1200 – 1800 zł.

Materiał powstał przy współpracy z firmą Medykus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *