Czy leczenie rumienia może być skuteczne?

[REKLAMA]

Rumień na twarzy to wbrew pozorom dość powszechny problem. Zazwyczaj problem ten dokucza osobom, które posiadają cerę naczyniową. Pojawia się on na twarzy również wtedy, gdy dotyka nas trądzik różowaty. Na szczęście możliwa jest skuteczna walka z rumieniem. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, bo wyciszenie tej przykrej dolegliwości wymaga czasu.

Zainwestuj w krem rozjaśniający

Jeżeli zależy nam na pozbyciu się rumienia, warto zainwestować w dobrej jakości krem pielęgnacyjny. Najlepiej, aby posiadał on właściwości rozjaśniające. Powinien więc zawierać takie substancje jak witamina C czy niacynamid.

Doskonale, jeżeli w kremie rozjaśniającym znajdą się kwasy. Mowa tu między innymi o kwasach takich jak kwas azelainowy oraz kwas laktobionowy. Kwasy owocowe także mają szansę się sprawdzić. Czego nie powinno być w kremie rozjaśniającym?

Na pewno żadnych mocno drażniących substancji. Mowa tu między innymi o parabenach, a także o sztucznych substancjach zapachowych oraz barwiących. Krem rozjaśniający powinien być aplikowany na skórę przynajmniej raz w ciągu dnia. Należy zawsze stosować go po uprzednim oczyszczeniu twarzy z zalegających na niej zanieczyszczeń.

Starannie oczyszczaj i delikatnie złuszczaj

Skóra dotknięta rumieniem jest bardzo wrażliwa, dlatego trzeba obchodzić się z nią bardzo delikatnie. Potrzebny będzie nam subtelny żel do oczyszczania. Można zainwestować również w łagodne mleczko.

W składzie preparatu oczyszczającego nie powinno być intensywnie działających detergentów, takich jak, chociażby SLS czy SLES. Mogłyby one nadmiernie podrażniać skórę, prowadząc do zaostrzenia rumienia. Doskonale, jeśli w żelach znajdą się substancje łagodzące rumień. Mowa tu między innymi o ekstrakcie z siemienia lnianego, a także o wyciągu z aloesu zwyczajnego.

Cera płytko unaczyniona potrzebuje również regularnego złuszczania. Błędem jest jednak stosowanie gruboziarnistych peelingów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą peelingi enzymatyczne, które w delikatny sposób oczyszczą skórę z martwego naskórka.

Wyeliminuj czynniki drażniące

Jeżeli zależy nam na pozbyciu się rumienia na twarzy, musimy ograniczyć czynniki drażniące. Warto więc przyjrzeć się swojej codziennej diecie. Rumień bardzo często zaostrza spożywanie pikantnych potraw. Dobrze byłoby więc ograniczyć paprykę ostrą, chili, a także pieprz. Należy uważać także z cytrusami oraz oczywiście z alkoholem. Nie pomogą również papierosy.

Wreszcie, dobrze jest unikać zbyt gorących oraz zbyt zimnych potraw i napojów. Najlepiej spożywać letnie dania oraz napoje. W ten sposób na pewno nie zaostrzymy rumienia. Dobrze jest sięgać po produkty bogate w antyoksydanty. Pomogą one wzmocnić kruche naczynka krwionośne, dzięki czemu nie będzie dochodzić do ich pękania.

Doskonale byłoby również ograniczyć destrukcyjny wpływ stresu na stan naszej skóry. Warto spróbować jogi, spacerów oraz technik relaksacyjnych. Stres nierzadko zaostrza bowiem rumień, powodując przykre uczucie płonących policzków. Wyeliminowanie czynników drażniących oraz odpowiednia pielęgnacja na pewno pomogą w pozbyciu się rumienia.

Artykuł powstał przy współpracy z Mediderm.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *