Pędzle do makijażu z włosem naturalnym czy syntetycznym?

[REKLAMA]

Kompletując własny zestaw pędzelków do makijażu twarzy lub oka, możemy wybierać pomiędzy pędzlami wykonani z włosia naturalnego lub pędzlami syntetycznymi. Obie kategorie pędzelków mają swoje plusy i minusy. Warto się z nimi zapoznać, zanim podejmiemy ostateczną decyzję zakupową. Wybór warto przemyśleć tym bardziej, że markowe akcesoria do makijażu tj. pędzle Hakuro dostępne są w dwóch różnych wersjach, jako pędzle naturalne i syntetyczne. Poznanie cech każdego z nich może pomóc, gdy zdecydujesz się na zakup pędzla do makijażu tej lub innej marki.

Pędzle do makijażu z włosia naturalnego

Jak sama nazwa wskazuje, naturalne włosie pochodzi bezpośrednio z natury. W praktyce włosie na pędzle do makijażu uzyskiwane jest z sierści różnych gatunków zwierząt futerkowych. Dla przykładu, wspomniane już wcześniej pędzle Hakuro z włosia naturalnego mogą być wykonane z odpowiednio spreparowanej sierści borsuków, koni, kucyków, wiewiórek czy łasic. Co ważne, pozyskiwanie sierści na włosie do pędzelków do makijażu odbywa się w sposób jak najbardziej humanitarny, bez szkody dla hodowanych w tym celu zwierząt.

Największe zalety naturalnych pędzli Hakuro i innych markowych pędzli do makijażu wykonanych z naturalnego włosia zwierzęcego, to duża miękkość i delikatność włosa, co ułatwia niezwykle precyzyjną aplikację kosmetyków, zwłaszcza w przypadku stosowania tzw. suchych kosmetyków. Same pędzle Hakuro mogą mieć różny poziom twardość, w zależności od zastosowanego rodzaju włosia, a to przekłada się na ich przydatność przy wykonywaniu precyzyjnego makijażu różnych części twarzy. W związku z tym, że pędzle z włosia naturalnego wchłaniają większe ilości kosmetyków, szybkość rozprowadzania kosmetyków na twarzy staje się większa, łatwiej również o ich cieniowanie. Gdy zależy nam na nałożeniu grubszej warstwy kosmetyku, wystarczy delikatnie docisnąć pędzel do skóry twarzy. Gdy warstwa kosmetyku ma być mniejsza, wystarczy subtelne muśnięcie pędzelkiem.

Pędzle do makijażu z włosia syntetycznego

W tym przypadku włosie pędzli do makijażu wykonane jest z tworzyw sztucznych, przeważnie z włókien nylonowych i poliestrowych. Takie pędzle do makijażu są niezwykle trwałe, niepodatne na uszkodzenia, łatwe w czyszczeniu, pochłaniające mniejszą ilość kosmetyków (gładka struktura włosia nie wiąże dużych ilości kosmetyków). Syntetyczne pędzle Hakuro są miękkie i przyjemne w dotyku, mogą również oferować różny stopień elastyczności, co jest przydatne zwłaszcza wtedy, gdy szukamy specjalnych pędzli do makijażu oka i osobnych pędzli do makijażu twarzy.

Pomimo oferowanej miękkości, wiele pań wciąż za bardziej miękkie i przyjemne w dotyku uważa pędzle z włosiem naturalnym. Prawdopodobnie jest to jednak jedynie subiektywne odczucie. Według producentów, współczesne pędzle syntetyczne w niczym nie ustępują jakością wykonania czy stopniem oferowanej miękkości pędzlom z włosia naturalnego. Z przyzwyczajeniami się jednak nie dyskutuje. Dlatego w ofercie większości uznanych producentów znajdziemy zarówno pędzle z włosia naturalnego, jak i pędzle syntetyczne. Tak jest również w przypadku pędzli Hakuro. Wybór konkretnego ich rodzaju zależy wyłącznie od indywidualnych upodobań konkretnej kobiety.

1 thoughts on “Pędzle do makijażu z włosem naturalnym czy syntetycznym?”

  1. Mi osobiście bardziej odpowiadają pędzle z włosia syntetycznego. Pędzel syntetyczny do podkładu to dla mnie małe dzieło sztuki. Syntetycznym pędzlem do cieni łatwiej również wykonać makijaż oka – pędzel jest sztywniejszy ale za to bardziej precyzyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *