Jak dbać o maszynki do strzyżenia?

[REKLAMA]

Czy lubisz mieć czyste sprzęty? Chcesz, żeby wszystkie sprzęty działały prawidłowo? Jeżeli potwierdzasz, wówczas rozważ zakup specjalnego preparatu, dzięki któremu zadbasz o wszystko. Będzie to z korzyścią dla Ciebie i przyszłych zabiegów kosmetycznych. Spróbuj!

Czy lubisz mieć czyste sprzęty? Chcesz, żeby wszystkie sprzęty działały prawidłowo? Jeżeli potwierdzasz, wówczas rozważ zakup specjalnego preparatu, dzięki któremu zadbasz o wszystko. Będzie to z korzyścią dla Ciebie i przyszłych zabiegów kosmetycznych. Spróbuj!

Użytkowanie maszynki do strzyżenia

Warto wiedzieć, że z maszynki do strzyżenia korzystają zarówno zakłady fryzjerskie, jak również amatorzy dbający o włosy. Pomaga ona utrzymać krótką fryzurę w ryzach, tworzyć ciekawe wzorki na głowie, podcinać niesfornie rosnącą czuprynę. Jednak częste użytkowanie może sprawić, że sprzęt zacznie gorzej działać. Dotyczy to przede wszystkim ostrzy, które bywają zabrudzone po częstej pracy. Zabrudzenia związane są z kontaktem z włosami oraz skórą głowy. Nawet dbając o higienę może okazać się, że pojawią się ślady kontaktu z naskórkiem. Dezynfekcja maszynki jest szczególnie ważna w przypadku używania jej do strzyżenia nie tylko siebie, lecz także osób postronnych.

Czym czyścić maszynkę do strzyżenia?

Częste używanie maszynki podczas strzyżenia i podcinania w sposób naturalny powoduje zużycie sprzętu. W czasie pracy maszynka niejednokrotnie przegrzewa się, nawet delikatnie. Nie wolno tego ignorować, ponieważ przegrzane ostrze będą zużywać się szybciej. Wymusi to konieczność ich częstszego i tym samym kosztownego wymieniania. Aby temu zapobiec warto zaopatrzyć się w spray do dezynfekcji maszynek. Jego podstawowa funkcja to :

  • oczyszczanie ostrzy z zabrudzeń,
  • naleciałości, bakterii,
  • ale dodatkowo ma funkcje chłodzące, które zapewnią dłuższą pracę.

Stosuje się je podczas pracy ostrzy, spryskując je, a następnie wyłączając i czyszcząc. Spray to nie jedyny sposób czyszczenia, równie przydatny jest olej do maszynki do strzyżenia. Usprawnia działanie ostrzy, jest łatwy w stosowaniu i znacząco przedłuża żywotność maszynki. Dobrym wyborem jest Oster Blade Lube prosto z naszego sklepu.

Jak i gdzie zakupić odpowiedni sprzęt?

Spray, oliwka do ostrzy, inne preparaty nie są produktami, które można zakupić w pierwszym lepszym sklepie. Znaleźć je można przede wszystkim w profesjonalnym sklepie fryzjerskim, który oferuje środki zabezpieczające każdy model maszynki do strzyżenia. Dotyczy to przede wszystkim ostrzy. Preparaty mają korzystną cenę, choć różni się ona w zależności od modelu. Jeśli to Twój pierwszy raz ze środkami do dezynfekcji maszynek wybierz coś w średniej grupie cenowej, żeby sprawdzić czy będziesz zadowolony.

Czy warto dbać o maszynkę?

Korzystanie ze środków do dezynfekcji maszynek da niesamowite rezultaty. Zobaczysz je bardzo szybko, jeżeli tylko będziesz pamiętać regularnym stosowaniu. Nie musisz codziennie, lecz raz lub dwa razy w tygodniu już tak, zwłaszcza przy częstym użytkowaniu. Profesjonalne produkty do dezynfekcji sprawiają, że zyskujesz na bezpieczeństwie oraz lepszej pracy urządzenia. Daje Ci to szansę na oszczędności. Maszynka nie psuje się, a spray lub oliwka do ostrzy są znacznie tańsze, niż nowe urządzenie. Sam zobacz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *