Jakie funkcje można spotkać w fotelach masujących?

[REKLAMA]

Kojący masaż – marzenie każdego z nas po wielu godzinach w pracy, stresującym dniu, w złym samopoczuciu i dolegliwościach bólowych wywołanych różnymi czynnikami. Niestety nie zawsze, kiedy dopada nas ból czy zmęczenie, potrzeby naszego organizmu synchronizują się z wolnymi terminami w profesjonalnym gabinecie masażu lub po prostu w naszej okolicy jeszcze taki gabinet nie powstał, do tego często dochodzi brak czasu i środków na tego typu zabiegi. Najlepszym i w perspektywie czasu również ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup fotela masującego. W domu możemy korzystać z niego, kiedy tylko mamy taką potrzebę. Wynalezienie fotela masującego zawdzięczamy Japończykom, którzy słyną z tego, że potrafią zadbać o swoje ciało i stan umysłu. I tak od prostego w konstrukcji pierwszego, drewnianego fotela masującego wyposażonego w dwie kule do intensywnego ugniatania pleców dochodzimy do współczesnych urządzeń, które zaskakują technologicznymi możliwościami, są w stanie zastąpić pracę profesjonalnego masażysty, a do tego oszczędzają nasz czas i pieniądze.

Jakie funkcje można spotkać w fotelach masujących?

Podstawową funkcją jest masaż pleców przy pomocy ramion masujących, które imitują ruchy dłoni masażysty. Użytkownik ma możliwość regulacji szybkości i intensywności masażu. Im bardziej technologicznie zaawansowany fotel do masażu, tym więcej oferuje możliwości. Współczesne fotele masujące wyposażone są w mikroprocesory, które przechowują automatyczne programy masażu (od kilku do kilkunastu), techniki masujące (ugniatanie, rozbijanie, Shiatsu czy ostukiwanie, ekskluzywny fotel masujący Fujiiryoki oferuje aż 41 technik masażu), potrafią skanować ciało i skierować masaż do odpowiedniego miejsca. Fotele masujące likwidują już nie tylko napięcie mięśni kręgosłupa, ale także lędźwi, pośladków i nóg. To już nie tylko masaż 2D, czyli dwie płaszczyzny poruszania się kul masujących, ale funkcja 3D – kule poruszają się w trzech płaszczyznach, dopasowują się do naturalnych krzywizn kręgosłupa i regulują nacisk (fotele masujące Massaggio Stravagante).

Oprócz ramion masujących fotele masujące zostały doposażone w poduszki powietrzne, które otulają mięśnie i pobudzają krążenie dla uzyskania jeszcze lepszych efektów. Funkcja Zero Gravity – czyli możliwość naturalnego ułożenia ciała, w którym kolana znajdują się na wysokości serca, a kąt pomiędzy tułowiem a udami wynosi około 125 stopni, co pozwala na zmniejszenie napięcia wzdłuż mięśni kręgosłupa. Wiele modeli posiada na przykład podgrzewane oparcie, masaż stóp rolkami, w niektórych przypadkach wzbogacony nawet o akupresurę. Ekskluzywne fotele masujące posiadają również takie funkcje jak Zero Wall (zapewnia automatyczne odsunięcie się od ściany), nawiew zjonizowanego powietrza, muzykę przez Bluetooth, a także sterowanie poprzez aplikację w smartfonie. Firma Keyton oferuje fotele masujące projektowane na indywidualne zamówienie. Oczywiście ilość funkcji w fotelu masującym przekłada się na jego cenę, ale warto zainwestować w technologicznie zaawansowany model, by w pełni poczuć się usatysfakcjonowanym.

Decydując się na kupno fotela masującego, wybieraj sprawdzonych sprzedawców, takich, którzy o produkcie wiedzą wszystko (bo osobiście je testują), potrafią fachowo doradzić, nie unikają trudnych pytań – Rest Lords zdecydowanie do takich należy.

1 thoughts on “Jakie funkcje można spotkać w fotelach masujących?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *