Nowoczesne metody leczenia w gabinecie stomatologicznym

[REKLAMA]

Kliniki dentystyczne coraz częściej sięgają po nowoczesne urządzenia do leczenia i dbania o nienaganny uśmiech pacjentów. Pierwsza wizyta to kluczowy moment dla całego procesu leczenia. Podczas przeglądu zębów i badania stanu jamy ustnej lekarz uzyskuje informacje potrzebne do postawienia diagnozy oraz ewentualnych przeciwwskazaniach, na które trzeba zwrócić uwagę.

Endodoncja – leczenie kanałowe w Krakowie

Jedną z metod podejmowanych w gabinecie jest leczenie kanałowe (endodoncja), które zalicza się do grupy bardzo ważnych i jednocześnie trudnych dziedzin w stomatologii. Pacjenci powinni zdawać sobie sprawę, że bez odpowiednio skutecznego leczenia obejmującego kanały zębowe nie można wykonać licówki, protezy, mostu czy korony na martwym zębie. Wysoki stopień skuteczności w leczeniu pacjentów wypracowała endodoncja Kraków, gdzie z dużym profesjonalizmem podchodzi się do tej metody.

Dokładne leczenie kanałowe zapobiega rozwojowi przewlekłego stanu zapalnego kości, które może wystąpić w okolicy okołowierzchołkowej przy korzeniu zęba. Stan zapalny w tym przypadku może być bezpośrednią przyczyną powstania torbieli. Cysta (torbiel) to zamknięta jama, która wypełnia się płynem, gazem lub półstałą tkanką. Zmiana taka może pojawić się w każdym miejscu w organizmie. Cysty mogą różnić się wielkością – przy zębie są często tak małe, że wykrywalne są jedynie pod mikroskopem.

Powikłania po niedokładnym leczeniu

Do powikłań po niedokładnym leczeniu kanałowym zalicza się nadkażenia miejsca wystąpienia torbieli. W ostrym stanie z takiej zmiany może powstać ropień lub przetoka ropna. Lekarze ostrzegają, że nieleczone, przewlekłe zmiany zapalne kości stanowią zagrożenie dla zdrowia pacjenta. Jest to niebezpieczne źródło chorób od ogniskowych. Należą do nich np. reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie wsierdzia i serca oraz zapalenia nerwu wzrokowego. W wyniku powikłań może dojść także do kłębuszkowego zapalenia nerek. Specjalistyczna klinika endodoncja Kraków leczy pacjentów, stosując nowoczesne urządzenia i wysokiej jakości materiały. W leczeniu kanałowym nie ma drogi na skróty. To zbyt wymagająca i skomplikowana dziedzina na upraszczanie czegokolwiek. Najnowocześniejszy sprzęt optyczny, ultradźwięki do odtykania kanałów, elektroniczne instrumenty do pomiaru długości kanałów korzeniowych oraz leczenie pod mikroskopem zabiegowym to podstawa skutecznej terapii i znaczne zmniejszenie ryzyka niebezpiecznych powikłań.

Leczenie zębów pod mikroskopem zabiegowym

Indexmedica endodoncja Kraków jest wyposażona w mikroskopy zabiegowe. Stomatolog posługuje się nimi podczas stawiania diagnozy i leczenia. Przy tak skutecznych możliwościach oceny stanu zęba, leczenie kanałowe można wykonać na jednej lub dwóch wizytach, co jest dużym ułatwieniem dla pacjentów. Urządzenia te umożliwią także wykonywanie zabiegów mikrochirurgicznych np. resekcji, hemisekcji czy zamykania perforacji. Klasyczne metody, stosowane do tej pory w gabinetach dentystycznych, nie dają możliwości osiągnięcia tak wysokiej dokładności i efektywności leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *