Jak leczyć alkoholizm i narkomanię? Tylko w specjalistycznym ośrodku!

[REKLAMA]

Nie ulega wątpliwości, że w Polsce jest wielu alkoholików, podobnie zresztą jak narkomanów czy lekomanów. O skali problemu najlepiej świadczy fakt, że uznaje się je za choroby cywilizacyjne. Wielu wydaje się, że te choroby to brak silnej woli. To myślenie błędne, dlatego też leczenie tego typu chorób należy przejść w specjalistycznym ośrodku. Wówczas szansa na wyleczenie jest największa.

Zalety leczenia w ośrodku uzależnień

W pierwszej kolejności należy przyjrzeć się zaletom, jakie niesie w sobie leczenie w ośrodku uzależnień. Jako że tego typu punktów na mapie Polski jest naprawdę wiele, posłużyliśmy się konkretnym przykładem. Za wzór leczenia alkoholizmu, narkomani, lekomanii, ale też wszelkich detoksów (np. po dopalaczach) uchodzi ośrodek Detoks Fenix, z ambulatorium detoksykacyjnym w Ożarowie Mazowieckim i filii (centrum wyjazdowym) w Warszawie.

Co najważniejsze, to najdłużej działający prywatny ośrodek leczenia narkomanii i uzależnień alkoholowych w Polsce, który swoją działalność rozpoczął w 1999 roku. Wiedza i doświadczenie nabyte przez przeszło 20 lat są dziś bezcenne. To gwarant przerwania ciągu, który pozwala na skuteczne odtrucie organizmu od środków psychoaktywnych. Potwierdzają to liczby. Szacuje się, że dzięki innowacyjnemu podejściu do leczenia pacjentów z uzależnieniami, ośrodek Detoks Fenix, o którym więcej na stronie detoksfenix.pl, ma aż 99% udanych detoksykacji. Jeżeli wziąć pod uwagę, że wielu uzależnionych ma przynajmniej chwilę słabości i prędzej lub później powraca do nałogu, to wynik godny pozazdroszczenia.

Jak wygląda leczenie w ośrodku zamkniętym?

Warto co nieco wspomnieć o samym leczeniu w ośrodku zamkniętym. Nie wszędzie wygląda to podobnie i nie zawsze jest to pomoc w pełni profesjonalna. Jeżeli chodzi o ośrodek Detoks Fenix, w tym przypadku pacjencji są rozlokowani w 2-osobowych pokojach, które spełniają wszystkie wymogi Unii Europejskiej oraz Ministerstwa Zdrowia. Każdy pokój jest wyposażony w dostęp do łazienki (WC, prysznic). Dodatkowo zachodzi możliwość skorzystania z pokoju 1-osobowego. Oczywiście wszyscy pacjencji mogą liczyć na w pełni profesjonalne i pełne wyżywienie, uwzględniając zapotrzebowanie kaloryczne, jak również nietolerancje pokarmowe. Opcją dodatkową, na życzenie pacjenta czy jego rodziny, jest możliwość realizacji zamówienia cateringowego od najlepszych szefów kuchni.

Do zalet leczenia w ośrodku uzależnień należą:

  • leczenie dla każdego bez względu na wiek,
  • wyrozumiałość ze strony personelu,
  • pełna anonimowość,
  • wykwalifikowana kadra medyczna,
  • komfortowe zakwaterowanie w dobrze wyposażonych pokojach,
  • możliwość zastosowania blokerów alkoholowych i opiatowych,
  • posiłki odpowiadające zapotrzebowaniom kalorycznym i uwzględniające nietolerancje pokarmowe,
  • wysoka efektywność leczenia.

Bez wątpienia, leczenie w ośrodku jest najlepszą opcją do wyjścia z nałogu. Najważniejsze jest podjęcie decyzji o tej formie leczenia. Jako że to w pełni profesjonalne odtrucie organizmu, a następnie skuteczna terapia pod okiem najlepszych specjalistów, pacjencji mają relatywnie dużą szansę na wyjście z nałogu, aby rozpocząć nowe, trzeźwe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *