Rola fundacji w edukacji społeczeństwa na temat profilaktyki i wczesnego wykrywania raka

[REKLAMA]

Rak to podstępna i siejąca spustoszenie w organizmie choroba. Osoby nią dotknięte potrzebują szczególnego wsparcia. Dotyczy to zwłaszcza dzieci. Mali pacjenci muszą uzyskać kompleksową pomoc na każdym etapie choroby, ponieważ wtedy zdecydowanie lepiej sobie z nią radzą. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów. Fundacja dla dzieci z chorobami nowotworowymi Urtica Dzieciom realnie pomaga chorym dzieciom i ich rodzicom. Warto skorzystać z ich pomocy w sytuacjach tego wymagających.

Rak u dzieci – trzeba zachować czujność

Rodziny, w których znajdują się dzieci dotknięte chorobą nowotworową, często nie wiedzą, jak sobie z tak poważnym problemem poradzić. Pojawia się smutek, rozpacz, niepokój i strach o ukochane dziecko. Badania, szpital, wizyty u specjalistów i nieustanny lęk mogą powodować w rodzinie stany depresyjne i poczucie bezsilności. Bo w końcu wali się cały świat.

Wykrywanie raka u dzieci powinno się odbywać we wczesnym stadium choroby, bo wtedy jest bardzo duża szansa na wyleczenie. Niestety edukacja społeczeństwa tym zakresie jest niewielka, co skutkuje tym, że najczęściej dziecko trafia do lekarza w zaawansowanym stadium choroby. A mogło być inaczej. Wystarczy obserwować dziecko i zachować czujność.

Dzieci z chorobą nowotworową – jak pomóc?

Działalność na rzecz dzieci chorych onkologicznie jest bardzo ważna. Wsparcie doświadczonych specjalistów może sprawić prawdziwe cuda: wywołać uśmiech na twarzy chorego dziecka, zarazić go pozytywną energią i sprawić, że mały pacjent szybko zapomni o chorobie.

Fundacja Urtica Dzieciom prowadzi szereg działań o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym. Do ważnych inicjatyw należą:

  • warsztaty plastyczne „Słoneczna Galeria”,
  • organizacja Gali Charytatywnej, na której są licytowane prace plastyczne małych pacjentów,
  • turnusy rehabilitacyjne dla dzieci,
  • wsparcie finansowe oddziałów onkologicznych i hepatologicznych.

Fundacja dla dzieci chorych onkologicznie zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednia edukacja społeczeństwa. Aby uświadomić rodzicom i opiekunom dzieci onkologicznych wagę problemu przygotowała publikację „Vademecum onkologii dziecięcej. Gry i zabawy”. To znakomity materiał edukacyjny, pełen fachowej wiedzy i praktycznych wskazówek.

Realna pomoc dla chorych dzieci

Szybkie wykrywanie raka i ich rozpoznanie jest najlepszą drogą do pokonania choroby i do zwycięstwa. Dzięki pomocy fundacji Urtica Dzieciom wielu małych pacjentów i ich rodziców może się cieszyć z pokonania choroby.

Wsparcie psychologiczne i przekazanie ożywczej energii w celu powrotu do normalności dzieci i ich rodziców stanowi priorytet dla pracowników fundacji. Jej rola w edukacji społeczeństwa na temat profilaktyki i wczesnego wykrywania raka jest zatem ogromna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *