Stulejka – kiedy powinniśmy się wybrać na konsultacje do urologa?

[REKLAMA]

Stulejka to schorzenie, które może dotknąć mężczyznę w każdym wieku. Wyróżniamy stulejkę wrodzoną i nabytą. W takiej sytuacji trzeba działać jak najszybciej, odwiedzając urologa. Nie ma sensu zwlekać z wizytą, gdyż jedynie pogorszymy stan swojego zdrowia. Urolog Toruń służy wsparciem na najwyższym poziomie. Kiedy powinniśmy udać się na konsultację do urologa? Czym cechuje się stulejka? Jakie objawy są wskazaniem do wizyty u specjalisty?

Stulejka u dorosłych mężczyzn

Warto zauważyć, że pomoc uzyskamy z poradni urologicznej, przeglądając ofertę na stronie https://www.citomed.pl/poradnie/urologia/o-poradni-26Jeśli chodzi o stulejkę, jest to zwężenie napletka, co utrudnia lub uniemożliwia prawidłowe zsuwanie się napletka z żołędzi. Ten problem może dotyczyć mężczyzn w każdym wieku.

Stulejka wrodzona to taka, której nie rozpoznano w dzieciństwie. Nabyta z kolei powstaje wskutek stanów zapalnych żołędzi lub napletka, zmian alergicznych, chorób skórnych itp. Jakie dolegliwości powinny nas zaniepokoić? Konsultacja urologiczna jest konieczna wtedy gdy:

  • cierpimy na nawracające stany zapalne prącia lub zakażenia układu moczowego,
  • odczuwamy ból w trakcie próby odciągania napletka,
  • odczuwamy ból podczas stosunku seksualnego,
  • mamy trudności z oddawaniem moczu,
  • nie mamy możliwości dokładnego wymycia mastki, co wpływa na przykry zapach,
  • mamy problemy psychologiczne, związane z utrudnionym pożyciem seksualnym.

Istotne jest to, że stany zapalne dróg moczowych i wewnętrznych narządów płciowych u kobiet mogą pojawiać się wtedy, gdy ich partner seksualny na stulejkę.

Kiedy odwiedzić specjalistę?

Urolog może zlecić wykonanie dodatkowych badań, które pozwolą wykryć różnorodne choroby lub je wykluczyć. Najczęściej wykonywane jest USG jąder i USG układu moczowego. Poza stulejką, mężczyźni mają także kłopoty z innymi schorzeniami. Jednym z przykładów jest wodniak jądra. Jest to torbiel wypełniona płynem surowiczym w okolicy osłonki jądra. Prowadzi do powiększenia objętości moszny. Gdy zauważymy taki problem, trzeba jak najszybciej udać się do urologa. Niepokojące może być także wędzidełko. Zbyt krótki fałd skóry wpływa na dolegliwości bólowe, które pogarszają jakość życia. Urolog Toruń służy pomocą w każdym schorzeniu, który dotyczy stref intymnych.

Stulejka u dzieci

Faktem jest, że stulejka u dziecka jest naturalnym procesem do pierwszego roku życia. Powinna ona zniknąć do drugiego roku życia. Sygnałem alarmowym dla rodzica jest to, że nie można odprowadzić napletka bez przeszkód u dziecka w wieku 3-4 lat. Lekarze na początku mogą zaproponować stosowanie maści sterydowej. Jeśli nie jest to skuteczne, trzeba podjąć inne leczenie. Urolog z pewnością rozważy chirurgiczne leczenie, zwłaszcza jeśli dziecko cierpi na nawracające stany zapalne lub ma trudności z oddawaniem moczu. Bardzo ważna jest obserwacja stulejki i najmłodszych pociech. Jeśli nic z tym nie zrobimy, w dorosłości mężczyzna może mieć problemy z aktywnością seksualną i borykać się z różnymi objawami.

Urolog Toruń to lekarz, który posiada wiedzę i doświadczenie. Jeśli zauważymy u siebie lub dziecka różne objawy dotyczące stulejki, trzeba jak najszybciej działać. Koniecznością jest konsultacja urologiczna. Przebiega ona w taki sposób, że lekarz bada pacjenta, przeprowadza z nim wywiad i wskazuje drogę leczenia. W wielu przypadkach stosuje się zabiegi chirurgiczne, które szybko pozwalają pozbyć się stulejki. Specjalistę powinniśmy odwiedzać regularnie, co dotyczy zwłaszcza mężczyzn w starszym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *