Tenis 10 to dobry pomysł na pasję Twojego dziecka

[REKLAMA]

Tenis 10 to program ogólnoświatowej inicjatywy z 2007 roku o nazwie “Play and Stay”. Zainaugurowana została przez ITF – Międzynarodową Federację Tenisową. Program Tenis 10 funkcjonuje w 50 krajach, między innymi: Kanadzie, USA, Holandii, Belgii, Francji i Niemczech. Od 2010 roku program ten został również wprowadzony do Polski i nosi nazwę “Tenis10”.

Program Tenis 10 służy popularyzacji gry w tenisa w kategorii wiekowej – najmłodsi. Kierowany jest do dzieci między 6 a 10 rokiem życia i pokazuje tenis jako dyscyplinę przyjemną i łatwą do opanowania, dzięki dostosowaniu sprzętu do najmłodszych. Tenis 10 to atrakcyjna forma zabawy dla dzieci, której ambasadorkami są Agnieszka i Urszula Radwańskie.

Tenis 10 w ramach programu „Sport Wszystkich Dzieci”

Projekt “Tenis 10 – Narodowy Program Upowszechniania Tenisa” realizowany jest w ramach programu ministerstwa – “Sport Wszystkich Dzieci”, którego celem jest upowszechnianie wśród dzieci aktywności fizycznej. W programie Tenis 10 wyróżnia się poziomy zależne od kategorii wiekowych: do 6 lat; do 8 lat; do 9 lat; do 10 lat; powyżej 10 lat. Poziomy różnią się piłką, wymiarami kortu, rakietą, a także zasadami Tenisa 10.

W ramach programu Tenis 10 odbywają się rozgrywki Talentiady, do których zgłosić się może każda drużyna. W ramach programu Tenis 10 grupy zróżnicowane są według wytycznych Polskiego Związku Tenisowego do prowadzenia współzawodnictwa. Każdy turniej rozgrywany w ramach Tenisa 10 ma swoje zasady i swój regulamin, który obowiązuje wszystkich zawodników.

Promocja zdrowego i aktywnego stylu życia

Tenis 10 to program, który ma na celu promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Ideą programu jest wdrażanie zdrowego stylu życia już od najmłodszych lat, dlatego program Tenis 10 prowadzony jest w wielu szkołach w Polsce. W celu zaangażowania dzieci do aktywnego stylu życia, w ramach Tenisa 10 cup, organizowane są turnieje „o puchar Agnieszki Radwańskiej”. Cykl turniejów podzielony jest na kategorie wiekowe uczestników.

Uczestnicy programu Tenis 10, za udział w turniejach, otrzymują punkty generujące im miejsca w rankingu. Za zdobycie największej ilości punktów, przewidziane są atrakcyjne trofea, a także nagrody ufundowane przez sponsorów. Oprócz rozgrywek, przewidywane są konsultacje z dietetykami, psychologami oraz fizjoterapeutami, spotkanie ze znanymi sportowcami i autorytetami w różnych dziedzinach.

Tenis 10 – zasady

Program Tenis 10 to innowacja pod względem zasad, do których to nie dziecko musi się dostosować, a które to dostosowywane są do dziecka. W zależności od wieku młodego zawodnika, jego możliwości motorycznych i rozwoju fizjologicznych cech, takich jak: szybkość, siła i wysokość, dopasowywana jest odpowiednia piłka, rakieta tenisowa, a także wymiar kortu, który go obowiązuje.

Zawodnicy grają z niewielkiej odległości, którą zwiększa się stopniowo, w miarę postępów dokonywanych przez dziecko. Zastosowanie lżejszego sprzętu powoduje zaniknięcie nadmiernego napięcia mięśniowego u zawodnika, przez co uczy się on poprawnej techniki już od samego początku treningów. Dzięki tak przeprowadzanej grze, już od najmłodszych lat rozwijana jest dobra technika, koordynacja ruchowa, a także taktyczne i mentalne umiejętności graczy. Sprzęt tenisowy w atrakcyjnej cenie przeznaczony dla dzieci znajdziesz w Amazing.pl.

Tenis 10 – lista klubów

Narodowy Program Upowszechniania Tenisa cieszy się tak dużym zainteresowaniem klubów, że w 2018 Polski Związek Tenisowy dołączył jeszcze 7 klubów do programu. W tym momencie w programie Tenis 10 bierze udział aż 57 klubów zakwalifikowanych do NPUT 2018. Listę klubów uczestniczących w programie sprawdzić można na oficjalnej stronie internetowej programu Tenis 10.

W ramach programu Tenis 10 dzieciom organizuje się różnorodne ćwiczenia podnoszące ich sprawność fizyczną i działające na korzyść ich zdrowia. Co roku w związku z programem Tenis 10 odbywa się konferencja, podczas której omawiane są dalsze losy tego promującego zdrowie i aktywność programu dla najmłodszych. Obserwując wzmożone zainteresowanie, jakim cieszy się program, funkcjonować on będzie jeszcze na pewno przez parę lat, by rozwijać młodociane tenisowe talenty.

1 thoughts on “Tenis 10 to dobry pomysł na pasję Twojego dziecka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *